reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil cephesinden yeni bir fabrika paylaşımı geldi

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil cephesinden yeni bir fabrika açıklaması geldi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken açıklamaların da ardı arkası kesilmiyor. TOGG sosyal medya hesapları üzerinden yaptığı açıklamada üretimin kalbi olacak fabrika konusunda açıklamalar yaptı.

Açıklamada, “Gemlik’te çalışmalarımız hız kesmeden devam ediyor. Boya, enerji ve gövde binalarımızın zemin güçlendirme çalışmalarını tamamladık. Bizi izlemeye devam edin.
#YeniLigGemlik #TOGG”
ifadelerine yer verildi.

Yerli otomobil için en son önemli bir açıklama gelmişti

İstanbul Sanayi Odası’nın kasım ayı meclis toplantısında CEO Karakaş, “Elektrikli aracın belki de en önemli parçası batarya için bu konuda kendini kanıtlayan Farasis ile anlaşma imzaladık.  Yerli tedarikten sağlayamadığımızda, en iyisi neredeyse oradan almamız gerekiyor. Şimdiye dek 200 start-up inceledik ve 9’u ile çalışmaya başladık” cümlelerini de kurdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ayrıca Karakaş yerli otomobilimiz için “Gemlik’te toplam 1,2 milyon metrekare arazide 175 bin metrekarelik bir tesisimiz olacak ve 4.300 kişiye istihdam yaratacak. Yıllık 175 bin araç kapasitesine sahip tesisimizde, 2032’ye kadar yerli otomobil özelinde 1 milyon toplam üretim olacak” diye konuştu

İlgili Video