reklamı kapat

POPÜLER

Yerli otomobil

Yerli otomobil cephesinden yeni istihdam paylaşımı

Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’nun (TOGG) üreteceği yerli otomobil cephesinden dikkat çeken bir istihdam açıklaması geldi.

Yerli otomobil hakkında çalışmalar tüm hızı ile sürerken açıklamaların da ardı arkası kesilmiyor. Son olarak TOGG’den herkesin dikkatini çekecek bir açıklama yapıldı. Sosyal medya hesapları üzerinden yapılan paylaşımda, “2021 yılına planlarımız doğrultusunda üst yapı çalışmalarına başlayarak girdik. Gemlik Tesisimizde üst yapı inşaatı için Ocak ayında 220, toplamda 1.500 personel istihdam edilecek. Bizi izlemeye devam edin. #YeniLigGemlik #TOGG” ifadelerine yer verildi. Böylece gerek bölge ve çevresine gerek ise sektöre girmek isteyenler için yeni bir fırsat doğmuş oldu.

Yerli otomobil hakkında detaylar

Saatte 100 kilometre hıza 7,6 saniyede ulaşabilen yerli model TOGG 200 beygirlik motordan güç alıyor. SUV aracın 4×4 versiyonunun ise 400 beygir güç üreteceği ifade ediliyor. Bu modelin ise 4,8 saniyede saatte 100 kilometre hıza ulaşacağı söyleniyor. Maksimum sürat ise iki yerli araç için de saatte 180 km. Hızlı şarj teknolojisi ile 30 dakikada yüzde 80 batarya doluluğuna ulaşabilecek elektrikli otomobil araçlarının batarya ömürlerinin de uzun olduğunu söyleyelim.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

8 yıl pil garantisi sunacak yerli otomobilin bakım maliyeti de çok düşük. Dijital ayna ve saklı kapı kolu gibi yenilikçi teknojilerin de kullanıldığı otomobilin konsolunda üç alt merkezde bir adet olmak üzere toplamda dört ekran karşımıza çıkıyor. Yerli otomobilin ismi ise önümüzdeki yılın ortasında gerçekleşecek lansmanda ortaya çıkacak.

İlgili Video