reklamı kapat

POPÜLER

Yeni LG Gram

Bir güne yakın pil ömürleriyle fark yaratacak yeni LG Gram ailesi tanıtıldı

Ocak 2018’de başlayacak CES 2018‘de görücüye çıkacak ürünlerin tanıtımlarına erkenden başladık. Bu noktada öne çıkan isimlerden LG, bir güne yakın pil ömürleriyle fark yaratacak yeni LG Gram dizüstü bilgisayar modellerini tanıttı.

Uzun süredir satışa bulunan LG Gram serisi, taşınabilirlik konusunda limitleri zorlayacak gibi görünüyor. Mevcut cihazlarla aynı tasarımı devam ettireceği görülen yeni Gram modelleri, tam 72 Wh’ye çıkan pilleriye 24 saate yakın pil ömrü (Kullanıma bağlı) vadediyor. Bu açıdan detayları burada yer alan Snapdragon 835‘li dizüstülere olan ihtiyacı bitirecek yeni Gram ailesi, üç farklı ekran boyutuyla gelecek. 13 inç, 14 inç ve 15,6 inç boyutlarla hazırlanan dizüstüler, 965, 995 ve 1,095 gram ağırlıklarıyla da rahatlıka taşınabilecek. Güçlerini Intel’ın 8. jenerasyon Core i5 ve Core i7 işlemcilerinden alacağı belirtilen ürünler, SSD depolama birimlerini kullanacak. Şirketin söylediği kadarıyla sadece 10 saniyede açılabilecek bilgisayarlar, güç ile taşınabilirlik arasında güzel bir denge kuracak.

Yeni LG Gram

Yeni LG Gram ailesi sağlamlığıyla da öne çıkacak

Yeni Gram ailesi MIL-STD 810G sertifikasıyla geliyor. Bu sertifika bilgisayarın düşmeye, yüksek / düşük sıcaklıklara ve basınca dayanabileceğini gösteriyor. Suya ve toza karşı ise dayanıklı olmayan dizüstü bilgisayarlar, ince çerçeveleriyle de oldukça modern görünüyor. Tam sürüm Windows 10 işletim sistemini kullanacak dizüstülerin fiyatı ise henüz açıklanmış değil.