reklamı kapat

POPÜLER

Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One

Elektrikli kamyon Tesla Semi’ye güçlü rakip: Thor Trucks ET-One

Elektrikli kamyon modeli Tesla Semi, çok fazla gündeme gelmiyor olsa da pazardaki tek oyuncu değil. Mercedes’in E-Fuso Vision One ile Cummins’in AEOS kamyonları sektöre girmek için gün sayıyor. İşte bu alanın son üyesi ise Thor Trucks ET-One oluyor.

Dakota Semler tarafından maddi olarak desteklenen Thor Trucks firmasının ilk elektrikli kamyon model ET-One, ilk olarak tasarımıyla dikkat çekiyor. Genel olarak rakiplerinden çok daha çarpıcı bir tasarımı bulunan kamyon, bir açıdan klasik ile modern tasarımı birleştirmiş gibi görünüyor. Bazı kişilerin beğenmeyeceğini düşündüğümüz araç, arkasında 36 ton yük varken tek şarjla 480 km yol yapabiliyor. Saatte maksimum 120 km hıza çıkabildiği belirtilen 150 bin dolarlık kamyon, bu değerlerle en önemli rakibiyle kafa kafa gidiyor. Bu noktada bakıldığında Tesla Semi 150 bin dolarlık başlangıç paketiyle 480 km menzil sunuyor. Ancak bu 180 bin dolarlık paketle 800 km seviyesine kadar çıkartılabiliyor.

Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One
Thor Trucks ET-One

Thor Trucks ET-One pazarda kendisine yer bulabilir mi?

Elektrikli kamyon pazarı daha yeni oluşuyor. Teknik olarak sunduklarıyla bu pazarda şansı bulunan araç, yine de büyük bir firmadan gelmediği için soru işaretleri oluşturuyor. Biliyorsunuz Tesla bırakın Semi’yi üretmeyi daha Model 3’ü istediği gibi seri üretemiyor. Bu yüzden araçtan önce üretim / fabrika hatlarının düzgün şekilde kurulması gerekiyor.