reklamı kapat

POPÜLER

Volta Trucks, elektrikli kamyon

Volta Trucks, elektrikli kamyon serisini yeni versiyonlarla büyütüyor

Elektrikli motosiklet, otomobil, scooter, gemi ve uçak gibi araçlar yanında elektrikli kamyon modelleri de artıyor.

Volta Trucks, aldığı büyük yatırımlar sonrasında ürün gamını kâğıt üzerinde büyütmeye devam ediyor. Bugün bir duyuru yapan firma, tamamen elektrikli Volta Zero kamyon modeli için 16-ton sonrasında 7,5 ton ve 12 ton varyasyonları da duyurdu. Firmanın oldukça modern tasarımı çizgisi üzerine kurulacak yukarıda görebileceğiniz versiyonlar, birbirlerinden kapasite odağında farklılaşıyor ve tasarımsal olarak yüksek verime odaklanıyor. 2025 yılına kadar 27 binden fazla elektrikli kamyonu satarak yollara çıkarmak isteyen Volta Trucks, farklı ihtiyaçlara göre şekillenen ürün gamını toplamda dört farklı varyasyon üzerine kuracak. Önümüzdeki yıllarda tam olarak 7,5 ton, 12 ton, 16 ton ve en üstte 18 ton versiyonlar elde edilebilir olacak. Sessiz ve temiz Volta Zero kamyonlar, özellikle şehir için taşımacılık odağında tercih edilecek. Firma araçları için belirli şehirlere hızlı şarj istasyonları kuracak.

Bu arada biliyorsunuz alanda Tesla da yer alıyor. 2023 içerisinde üretime alınması beklenen firmanın elektrikli kamyon modeli Tesla Semi, gücünü arka aksa yerleştirilen birbirinden bağımsız dört farklı motordan alıyor ve boş haliyle 0’dan 100 km/s hıza sadece 5 saniyede çıkabiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yük altında 0’dan 100 km/s hıza 20 saniyede çıkan 1.000 km üstü menzil getirecek araç, “Regen” sistemi sayesinde fren pedalına basılma ihtiyacını neredeyse ortadan kaldırıyor.

Volta Trucks imzalı elektrikli kamyon yanında bu da ilginizi çekebilir: Sony’nin yeni konsept elektrikli otomobil ile tanışın