reklamı kapat

POPÜLER

2018 GoPro Hero

Aksiyonun yeni yoldaşı uygun fiyatlı GoPro Hero [Video]

Son dönemde maddi olarak ciddi sorunlar yaşayan GoPro, geçtiğimiz gün ilk bilgileri gelen yeni giriş seviyesi aksiyon kamerasını tanıttı. Basitçe “Hero” olarak isimlendirilen kamera, şirket için büyük önem arz ediyor.

Firmanın geniş kitlelere ulaşma amacının yani yüksek satış rakamlarının merkezinde yer alan GoPro Hero, 199 dolar (Avrupa 220 euro) satış fiyatına sahip. Bu açıdan Hero 5 ve Hero 6‘dan çok daha ucuz olan kamera, tasarımsal olarak alıştığımız çizgiyi koruyor. Esas fark içerisinde karşımıza çıkıyor ve cihaz 4K değil maksimum 1440p çözünürlükte saniyede 60 kare video kaydı yapabiliyor. Arkasında 2 inç boyutunda dokunmatik bir ekran yer alan kamera, ses ile kontrol edilebiliyor. Yani belirli komutlar için (Kaydı başlatma gibi) kameraya dokunmaya gerek kalmıyor. 10 megapiksel çözünürlükte fotoğraflar çekebilen model, ön kısmında yine ufak bir ekran taşıyor. Bu ekranda kameranın temek verileri hakkında anlık olarak bilgi sahibi olunabiliyor. 10 metre derinliğe kadar sorunsuz şekilde indirilebilen yeni GoPro Hero, şirketin otomatik montaj temelli akıllı uygulamasıyla da uyumlu. Gücünü yeni GP1 görüntü işlemcisinden alan Hero, saniyede 10 kare seri fotoğraf çekimi de gerçekleştirebiliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

GoPro Hero, aksiyona girişin en temel hali

Şirketin diğer kameraları için hazırlanan tüm aksesuarlara destek veren kamera, bugün resmi satış kanallarından dağıtıma çıkıyor. Drone pazarında çıkış yapan ve en son kamera teknolojilerini başkasına lisanslayan firma, başta da dediğimiz gibi Hero ile büyük satışlar yapmak istiyor. Bu biraz zor görünüyor ancak yine de şirketin güçlü bir marka değeri bulunuyor.

Video