reklamı kapat

POPÜLER

kontak lens

Işığa göre kararabilen kontak lens modelleri geliyor!

Günümüzde satılan birçok gözlükte fotokromik camlar aktif olarak yer alıyor. Gün ışığında koyulaşan kapalı ortamda ise rengi açılan bu camlar, gözlük kullanan kişilere çok büyük kolaylık sağlıyor. Özellikle güneş gözlüğü ihtiyacını bitiren fotokromik camlar, genel olarak çok beğeniliyor. İşte bu altyapı sonunda kontak lens modellerine de geliyor.

Kısa süre önce bir duyuru yapan Johnson & Johnson Vision şirketi, ışığa göre kararabilen kontak lens geliştirdiğini belirtiyor. Bunun için Transitions Optical şirketiyle ortaklık kuran firma, burada 10 yıldan fazladır süren bir geliştirme sürecinden bahsediyor. Şirket tarafından “Acuvue Oasys” şeklinde tanıtılan bu yeni kontak lensler, görüş bozukluğunu düzeltme yanında ışığa da tepki veriyor. Fotokromik camlar gibi bu yeni lensler gün ışığında koyulaşıyor, kapalı ortamda ise açılarak büyük bir konfor sunuyor. Işık değişimlerine çok hızlı ayak uydurduğu belirtilen yeni lensler, aynı zamanda mavi ışığı ve UV ışınlarını da filtreliyor. Gözü tam olarak kapsamadığı için güneş gözlüklerin yerinin tamamen alması amaçlanmayan çözüm, uzun süredir gerçek insanlar tarafından da test ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Bu yeni kontak lens modelleri çok beğenilecek

Önümüzdeki yılın ilk çeyreğinde raflardaki yerini alacağı belirtilen bu yeni nesil lensler, kişileri çok memnun edecek gibi duruyor. Yasal kurumlardan gerekli onayları da alan çözüm, fiyat olarsak ise hiç ucuz olmayacak gibi görünüyor.

İlgili Video

İlginç bir akıllı gözlük modeli