reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Comet Sirius

Xiaomi’nin iki yeni gizemli telefonundan son bilgiler

Hatırlarsınız geçtiğimiz hafta Xiaomi‘nin Comet ve Sirius isimli iki yeni akıllı telefonu ortaya çıkmıştı. Bugün bu gizemli modeller için yeni bilgiler ortaya atıldı.

Xiaomi şu sıralar daha çok Mi 7 ve Mi 6X modelleriyle gündeme geliyor. Ancak yıl içerisinde Comet ve Sirius‘un da geleceği söyleniyor. Bu modeller için gelen yeni bilgiler ise ilk olarak işlemci tarafında karşımıza çıkıyor. Şimdiye kadar Snapdragon 670 ile geleceği söylenen modeller, bu konuda Qualcomm kaynaklı bir değişiklik almış durumda. Şirket beklenmedik bir adım atarak Snapdragon 670‘i “Snapdragon 710” olarak güncellemiş görünüyor. Snapdragon 710 ile gelecekleri sızdırılan yeni “firmware” dosyalarında da görülen modeller, işlemcileriyle performans konusunda üzmeyecek gibi duruyor. Buna göre 660’ın yerini alacak 10nm üretim hattından çıkan 710, orta üst seviye akıllı telefonlara hitap ediyor. İşlemci direkt olarak 2 GHz hızında çalışan 4 adet Kryo 360 Gold ve 1,60 GHz hızında çalışan 4 adet Kryo 385 Silver çekirdek üzerine kuruluyor. Adreno 620 GPU kullanan Snapdragon 710, 14-bit Spectra 260 ISP ile iki adet 13 megapiksel arka kameraya izin veriyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Comet ve Sirius’un diğer detayları

XDA Developers‘ın açıklamasına göre iki modelde de her zaman açık destekli OLED ekran yer alıyor. Çift SIM kartı desteğini veren modeller, 3.100 ve 3.120 mAh kapasitesinde piller taşıyor. MicroSD kart yuvasının bulunmadığı akıllı telefonlar, kutudan Android 8.1 Oreo ile çıkacak deniyor. Sirius modeline bir çentik yerleştirdiği söylenen firma, bu modelin arka kamerasında portre modunu sunuyor. Bu da çift lensli kamera olabileceğini akıllara getiriyor.

İlgili Video

Şirketin son amiral gemisi için hazırladığı ilginç video