reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi

Xiaomi’den iki yeni “gizemli” telefon geliyor

Çin’in fiyat performans oranı yüksek akıllı telefonlarıyla öne çıkan ismi Xiaomi, ortaya çıktığı kadarıyla iki yeni model üzerinde daha çalışma gösteriyor. Şirketi büyük gelecek planına taşıyacak telefonlar netleşiyor.

Advertisement

Xiaomi, geçtiğimiz gün açıkladığı kadarıyla 2018 sonuna kadar tam 100 milyon akıllı telefon sevk etmek istiyor. Hatta bunu yıl sonuna kadar 120 – 150 milyon seviyesine taşıyabileceği de söylenen firma, iki yeni model üzerinde daha çalışıyor. XDA Developers’dan Mishaal Rahman’ın verdiği bilgiye göre şirketin bu iki yeni modeli de Snapdragon 670 işlemciye sahip olacak. Henüz tanıtılmayan bu işlemci, daha önceki sızıntılar ile detaylanmış durumda. Buna göre 660’ın yerini alacak 10nm üretim hattından çıkan 670, orta üst seviye akıllı telefonlarda yer alacak. Baktığımız zaman işlemci 2 GHz hızında çalışan 4 adet Kryo 360 Gold ve 1,60 GHz hızında çalışan 4 adet Kryo 385 Silver çekirdek üzerine kuruluyor. Adreno 620 GPU kullanan mobil işlemci, 14-bit Spectra 260 ISP ile iki adet 13 megapiksel arka kameraya izin veriyor. Şirketin X16 modemini kullanan işlemci, bu sayede 1 Gbps indirme ve 150 Mbps karşıya yükleme yapabiliyor. Bu dikkat çeken işlemciye sahip iki yeni Xiaomi‘nin ise Mi Note 3 ve Mi Max 3 olabileceği yapılan bazı tahminler arasında bulunuyor. Ancak bunların hiçbiri henüz tam olarak kesinleşmiyor. Modellerin ne zaman tanıtılacağı hakkında da açıklanmış bir detay henüz yer almıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi’den esas olarak Mi 7 bekleniyor

Artık kesinleştiği üzere 6 inç boyutunda Samsung üretimi OLED bir ekran üzerine kurulacak telefonun, Snapdragon 845 kullanacağına da kesin gözüyle bakılıyor. Sızan firmware dosyasında 3.170 mAh‘lık bir pil üzerine kurulan telefon, 6 GB ya da 8GB RAM ile elde edilebilecek. Çift arka kameraya sahip olacağı belirtilen cihaz, kutunda Android 8.0 Oreo çıkacak gibi görünüyor.

İlgili Video

Şirketin dijital asistanı ile tanışın