reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

Dünyanın en seri elektriklisi olacak 1.341 beygirlik XING MISS R’ın hikayesine konuk olun [Video]

Tayvan merkezli yepyeni bir marka olarak hayatına başlayan ekibin ellerinden çıkan XING MISS R, ilk detaylarının ardından bu kez keyifli bir video eşliğinde karşımızda.

Advertisement

Tesla’nın Semi etkinliğinde sürpriz bir şekilde tanıtımını gerçekleştirdiği yeni Roadster hamlesi, geçtiğimiz yılın en çok konuşulan olaylarından birisi oldu. 1.000 kilometrelik menzili, 400 km’s’lik maksimum hızı ve her şeyin ötesinde 1,9 saniye gibi 0-100 değerine sahip olacağı açıklanan Roadster, elektrik gücünün sahip olduğu potansiyelinde kanıtlayıcıları arasındaydı. Tesla’nın bu hamlesinin ardından “2017’de daha fazla sürpriz yaşanmaz” düşüncesiyle hareket ederken, kasım ayının son günlerinde Tayvan merkezli bir girişimden dozu artıran bir mesaj aldık. XING MISS R adıyla sizlerle ilk detaylarını paylaştığımız bu proje on-road ve off-road kapasitesine sahip dünyanın ilk elektrikli otomobili etiketini taşıyarak karşımızda çıkmıştı. 1.341 beygir gibi, hiper otomobilleri aratmayan bir güce sahip olduğu söylenen MISS R, artık ayakları çok daha yere sağlam basan bir model haline gelmiş durumda.

Üretim için sona doğru

Markanın resmi Youtube hesabı üzerinden paylaştığı video ile üzerinde büyük bir aşama kat edildiğini gördüğümüz MISS R, konsept çizimlerini birebir oranda taşıyor. 0’dan 200’e 5,1 saniyede erişebilen maksimumda ise 270 kilometre hıza çıkabilen modelde 4.116 hücreden oluşan bataryaların beş saniyede çıkarılabiliyor olması da ciddi bir avantaj sağlayacak. Halihazırda artık tamamen hazır hale gelmiş bir prototip ile çalışmalarına devam eden XING Mobility’nin bu yıl içerisinde tamamen hazır bir şekilde tanıtım yapmasını bekliyoruz. Henüz netlik kazanmasa da 1 milyon dolar gibi bir fiyatla satışa sunulacağı söylenen Miss R’dan sadece 20 adet üretilmesi planlanıyor. Gelişmeleri LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

Video