reklamı kapat

POPÜLER

makerphone, cep telefonu

Kendi kendinize cep telefonu yapabileceğiniz kit: MakerPhone [Video]

MakerPhone ile kendi kendinize cep telefonu yapabilir, yaptığınız telefonu birkaç saatlik bir uğraş sonrası tam fonksiyonlu bir cihaz haline getirebilirsiniz.

Cep telefonu işinde uzman Apple, Samsung, Google gibi firmaların şimdilik endişelenmesine gerek yok. Çünkü yapacağınız cihaz o firmaların mobil cihazları kadar çok özelliğe sahip olmayacak. Ama MakerPhone ile yapacağınız cep telefonunun donanımından yazılımına tamamen sizin eseriniz olacak. CircuitMess’in piyasaya süreceği bu kit, 11 yaş ve üzerindeki herkes tarafından rahatlıkla kullanılabiliyor. Çocuklara elektroniği ve kodlamayı eğlendirerek öğretmeyi amaçlayan kit, büyüklere de işlerine yarayabilecek bir hobiyle meşgul olabilme imkanı sağlıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Arama yapıyor, SMS yolluyor, hatta Yılan bile oynayabiliyorsunuz

CircuitMess, kitin şu parçalardan oluştuğunu sıralıyor: 1,8 inç LCD ekran, 600 mAh Li-Pol pil, ana devre kartı, 10 bit DAC ses modülü ile elektronik ses denetleyicisi, RGB LED’ler, lazer kesim akrilik gövde, GSM modülü, WiFi ve Bluetooth entegreli mikro bilgisayar ve 4 MB dahili flaş bellek. MakerPhone, ayrıca içinde bazı uygulama, araç ve oyunların olduğu 128 MB’lik bir SD kartla da geliyor ancak microSIM kartlarını kullanıcıların kendileri temin etmeleri gerekiyor. MakerPhone üzerinde bir de joystick bulunuyor. CircuitMess, sürenin kişiden kişiye değişebileceğini belirterek yapım işinin yedi saatte tamamlanması gerektiğini ekliyor. Telefonu bir araya getirme işinden sonra cihazın tam anlamıyla çalışabilmesi için cihaza birkaç kodlama dokunuşu da şart. Neyse ki kitle birlikte bu işin altından kalkabilmek için çevrim içi derslere erişim şansı da bulunuyor. Her şey tamamlandıktan sonra yeni telefonunuzla arama yapabilir, mesajlaşabilir, MP3 dosyalarınızı zil sesi olarak kullanabilir ve en önemlisi Yılan oyununu bile oynayabilirsiniz. Mart 2019‘da dağıtımı yapılacak, 89 dolardan başlayan fiyatlarla satılan MakerPhone’u buraya tıklayarak yakından inceleyebilirsiniz.