reklamı kapat

POPÜLER

Kano

Kano’dan dokunmatik ekranlı “kendin yap” bilgisayar kiti [Video]

Kano kendi bilgisayarını yapmak isteyenler için hazırladığı özel bilgisayar kitini güncelledi. Artık dokunmatik ekranlı bilgisayarınızı evinizde yapabilirsiniz.

Çocukları yaratıcı ve üretken olmak için cesaretlendiren markalar arasında yer alan Kano, yaklaşık bir yıl önce kullanıcıların kendi bilgisayarlarını yapabileceği bir kit duyurmuştu. Raspberry Pi’den güç alan bu özel kit şimdi güncellenerek yeteneklerini geliştiriyor. Firma yeni bilgisayar kitine 10,1 inç boyutunda dokunmatik panel ekliyor. Bu da kendi ellerinizle oluşturduğunuz bilgisayarınızın ekranın dokunmatik olacağı anlamına geliyor. Blok kodlama ve benzeri sistemlerde kullanıcılara yardımcı olacak dokunmatik ekran, işleri hem daha eğlenceli hem de daha kolay hale getiriyor. Yeni set Computer Kit Touch ismiyle satışa sunuldu. Setin yurt dışı fiyatı ise 289 dolar.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Kendin yap

Raspberry Pi’den güç alan bilgisayarın yeni versiyonu hafızasını da güncelliyor. 16 GB dahili hafıza sunan cihaz, Kano OS işletim sistemiyle geliyor. 100’den fazla uygulamayı destekleyen işletim sistemi de daha kullanıcı dostu olacak şekilde güncellenmiş durumda. Cihazı kurduktan sonra kodlama işlemine ise hemen geçebiliyorsunuz aynı zamanda Google Chromium, YouTube, Google Drive, Wikipedia ve LibreOffice gibi temel uygulamalar da beraberinde geliyor. Mini uygulama mağazasından ise Wolfram, Audacity ve Filezilla gibi araçlar indirmek mümkün.