reklamı kapat

POPÜLER

Bu fotoğraf makinesini evde yapmak ve kodlamak mümkün [Video]

Teknoloji kuşkusuz hayatımızı kolaylaştırıyor ancak bir yandan da kolaylığa alışmanın verdiği rahatlıkla yaratıcılık ve üretkenliği bir kenara itebiliyor. Halbuki teknolojiden faydalanıp aynı zamanda içinizdeki maker’ı da uyandırabilirsiniz. Hem de çok kolay bir şekilde!

Kano yeni Kickstarter projesiyle yaratıcılığınızı ve analitik düşünme yeteneklerinizi zorlayacak üç yeni kitini duyurdu. Geçmişte dizüstü bilgisayar üretim kitiyle başarı elde eden firma şimdilerde kamera kiti, hoparlör kiti ve bir de görsel kitini satışa sunuyor. İçinizdeki maker’a hitap edecek olan bu kitler ile kendi ürünlerinizi yapıp onları geliştirebiliyorsunuz. Yapımı oldukça basit olan kitler açıklama kitapçığıyla geliyor.


Kamera kitinde 5 MP’lik bir kamera yaratırken aynı zamanda lensler, odaklama ve görüntüleme ile ilgili daha detaylı bilgiler de öğrenilebiliyor. Renkli flaşlar ve filtreler kodlamak da mümkün. Çeşitli sensörler ile kameranızı geliştirebilir, yeni özellikler de ekleyebilirsiniz.


Hoparlör kitinde ise kendi enstrümanınızı yapabileceğiniz gibi ses değiştirme cihazı da üretebilirsiniz.


Işıkları kodlayacağınız görsel kitte sesi görselleştirebilir, kendi LED’li masa saatinizi yapabilirsiniz.

kano-kit-10
Basit blok kodlama yöntemiyle çocukların dahi rahatlıkla şekillendirebileceği kitlerin her biri 99 dolardan Kickstarter‘da satışa sunulmuş durumda. Kitlerin Mayıs 2017’de kullanıcılarla buluşması bekleniyor.

YORUMLAR