reklamı kapat

POPÜLER

Samsung’un Gelişim Kiti görücüye çıktı

Samsung, Tüketici Elektroniği Fuarı CES’te Samsung Smart TV Gelişimi Kiti’ni (Evolution Kit) tanıttı. ES7000 ve daha üstü televizyon serileri ile uyumlu olan gelişim kiti Samsung’un 2012 modeli Smart TV’lerinin yeni Samsung 2013 Smart TV’lerine dönüştürülmesine olanak tanıyor. Kullanıcılar Samsung’un bu yıl televizyonlarında sunacağı yeni özellikleri ES7000 ve daha üstü seri televizyonlarında kullanabilmesi için televizyonun arkasına Gelişim Kitini yerleştirmesi gerekiyor. Samsung’un sunduğu Gelişim Kiti televizyonda yer alan CPU, bellek ve GPU gibi özellikleri yükseltebilmenize olanak sağlıyor. Böylece Güney Koreli şirketin bu yıl satışa sunacağı televizyonlarda kullanılan teknik özellikler geçen yıl satışa sunulan televizyonlarda da kullanılabilecek. Gelişim Kiti bunun yanında yeni Smart Hub arayüzünü de kullanıcılara sunuyor.

Samsung Smart Hub
Samsung Electronics Monitör Satış ve Pazarlama Ekibi idari başkan yardımcısı Sunny Lee, Samsung Gelişim Kiti (Evolution Kit) sayesinde kullanıcıların her yıl yeni bir cihaz satın almak zorunda kalmadan en yeni özelliklerden ve hizmetlerden yararlanabileceğini belirtti. Lee, Samsung Smart TV kullanıcılarının Gelişim Kiti (Evolution Kit) ile zamanı aşan sonsuz bir televizyona kavuşacaklarını açıkladı. Las Vegas’da düzenlenen CES’te kullanıcıların karşısına çıkan yenilenen Smart Hub arayüzü ise beş değişik panel halinde canlı TV programlarından filmlere, uygulamalara ve İnternet’e ulaşan geniş bir içerik yelpazesini kullanıcılara sunuyor. Her bir ekrana geçildiğinde onunla ilgili tavsiyeler kullanıcılara gösteriliyor. Gelişim Kitinin ne zaman piyasaya sürüleceği ise belli değil. Cihazın satış fiyatının ise 200 ila 400 dolar arasında bir satış fiyatına sahip olacağı söyleniyor.

Samsung Smart Hub

YORUMLAR
ESKİ YORUMLAR

“Samsung’un Gelişim Kiti görücüye çıktı” için 2 cevap

  1. reşat dedi ki:

    es 7000 i alırken internet üzerinden güncelleneceğini.5 yıl her yenilik yükleyeceklerini söylemişlerdi ben de bilhasa onun için tercih ettim aldım.yanlız şimdi kitten bahsediliyor bu biraz kandırılmaya girmiyormu?ve interneti türkcel vıın ile kullanamıyorum!
    olmaz diyorlar.leptoptan seri numarasını girerek flaş belleğe ordan tv ye bağladım yinede güncellenmedi.daha ne yapmamlazım? aydınlatırsanınız memnun olurum.iyi çalışmalar..
    .

  2. Özgür Biçer dedi ki:

    sizin yapmış olduğunuz güncellemeler internet ve uydu kanalından yapıla biliyor bu kititn amacı bir sonraki yıllarlarda gelecek teknolojide donanım olarak geri kalan tv lerde kullanılmasıdır.. yani siz bu kiti kullanmasanızda güncellemeleriniz var şayet yeni nesil televizyonlardaki özellikler sizin televizyonunuza gelmez yani siizn tv nize özel olanlar güncellemeler ve düzeltmeler gelir ek bir özellik alamasınız .Ek özellik almak istiyorsanız Kit i kullanmalısınız… Satanrken kendini günceller televizyonunuz her yıl yeniler diyorlar ama öle bişi yok kandırmacadan ibaret