reklamı kapat

POPÜLER

Oppo FindX R19
Oppo FindX R19

Oppo’dan akıllı telefonlar için devrimsel yeni teknolojiler

Akıllı telefon dünyasının yenilikçi ismi Oppo, kısa süre önce akıllı telefonlar için geliştirdiği devrimsel yeni teknolojilerini tanıttı. Firma gelecekte daha da rekabetçi olacak.

2018’de özellikle sürgülü yapıdaki Find X modeliyle dikkat çeken Oppo, dediğimiz gibi alanın yenilikçi isimleri arasında yer alıyor. Bunu devam ettirmek isteyen firma, Çin’de düzenlenen etkinlikte ilk olarak Hyper Boost teknolojisini tanıttı. R17 ailesine gelecek teknoloji, oyunlar, uygulama ve genel sistemin hızını artırıyor. Yazılım temelli bu teknoloji, temel olarak Huawei tarafından geliştirilen GPU Turbo teknolojisinin karşısına çıkıyor. Açıklandığı kadarıyla yeni geliştirilen Behavior Aware Scheduling (BAS) fonksiyonu, bir akıllı telefondaki donanımın frekansını Android Linux çekirdeği gibi 20 milisaniye değil sadece 0.2 milisaniyede ayarlıyor. Sistem temelinde yapılan bu optimizasyon, telefonları her alanda çok daha seri / hızlı / performanslı hale getiriyor. Ancak bu altyapıya telefonlarda çalıştırılacak uygulamaların da destek vermesi gerekiyor. Firma şu an birçok büyük oyun şirketiyle ortaklık kurduğunu ve Hyper Boost teknolojisine yakın zamanda 100’den fazla oyunun (PUBG ve Honor of Kings şimdiden destekleniyor) destek vereceğini belirtiyor. Ayrıca birçok uygulama için de anlaşmalar yapan firma, teknolojiyi gelecekte yapay zeka ile desteklemeyi de planlıyor.

Buna ek olarak firma şarj konusunda da çalışmalar yapıyor. SuperVOOC teknolojisi ile kablolu şarj hızı konusunda sınırları zorlayan firma, bunu kablosuz tarafa da getirmeyi hedefliyor. Bunun için 15W gücünde kablosuz hızlı şarj sistemi geliştiren firma, pil kapasitelerinin artamadığı günümüzde şarj süreleri oldukça aşağıya çekmeye kararı görünüyor. Bu da kullanıcılar için güzel görünüyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR
Oppo FindX R19

Oppo, tasarımda yeni bir dönem başlatacak R19 üzerinde de çalışıyor

Oppo, R19 modeliyle tasarımında yeni bir dönem başlatmak istiyor. Sağlam kaynaklardan Ice Universe’e göre Oppo R19, yukarıda göreceğiniz tasarımla geliyor. Ön kamerayı sürgülü sistem yerine direkt olarak ekrana gömecek firma, çentikten daha şık bir yol bulmuş gibi görünüyor. Su damlası şeklindeki çentiklerden dahi daha güzel duran bu tasarım, ince çerçeveler ile göz dolduruyor. 2019 Mart ayında lanse edileceği belirtilen Oppo R19, halen hiçbir teknik detay kazanmıyor. Sadece modelin arkasında çift kameranın olacağı, parmak izinin ise ekrana entegre edileceği söyleniyor.

İlginizi Çekebilir

Üç arka kameralı Samsung Galaxy A7