reklamı kapat

POPÜLER

Dünyanın en küçük acil durum şarj aleti

Günlük hayatta beklenmedik anlarda beklenmedik durumlarda kalabiliyoruz ve telefonumuzun şarjı bitmek üzereyken acil durumlarla karşılaşabiliyoruz. Dünyanın en küçük cep telefonu şarjı Fuel, her türlü acil durumda yardımınıza yetişmeyi amaçlayan ve Kickstarter platformu üzerinden şu sıralar fon toplamakta olan bir şarj cihazı. Minik bir benzin bidonu görünümüne sahip Fuel, tam adıyla Devotec Fuel Micro Charger, anahtarlığınızda ya da bozuk para cebinizde taşıyabileceğiniz boyutlarda. Fuel, pili bitmiş cep telefonunuza, telefonu kullanım şeklinize ve telefonunu modeline göre değişmekle beraber, 20-30 dakikalık konuşma süresi ya da birkaç saatlik bekleme süresi kazandırdığı iddiasında.

Fuel’un içinde 220 mAh’lik bir pil mevcut. Bu da pili bitmek üzere olan cep telefonunuza 20 ya da 30 dakikalık ekstra konuşma süresi kazandırmaya yetecek düzeyde bir birimi ifade ediyor. Mesaj atmanız, e-posta yollamanız ya da GPS üzerinden konumunuzu kontrol etmeniz gereken bir anda Fuel’u cep telefonunuza takıp telefonunuzu şarj edebiliyorsunuz. Micro-USB girişinden şarj olan tüm telefonlarla kullanabileceğiniz bir cihaz. 19 Nisan’a kadar 20 bin dolar toplayabilirse üretimine başlanacak şarj cihazı, haberin yazıldığı ana kadar 14 binden biraz daha fazla fon toplayabilmiş durumdaydı.
Devotec Fuel Micro Charger

Devotec Fuel Micro Charger, micro-USB girişinden şarj oluyor ve telefonunuzu da aynı şekilde şarj ediyor.

Devotec Fuel Micro Charger

Acil durum şarj cihazı Fuel’un dış malzemesi alüminyum. Yani çok sağlam olmasına rağmen hafif olma özelliğini de koruyabiliyor.