reklamı kapat

POPÜLER

CAT S41

Zorlu şartlara dayanıklı akıllı telefon, en zorlu sağlamlık testinde [Video]

Akıllı telefon sektöründe çok fazla gündeme gelmeyen bazı zorlu şartlara dayanıklı akıllı telefonlar bulunuyor. İşte bunlardan bir tanesi CAT S41, JerryRigEverything tarafından en zorlu sağlamlık testine sokuldu.

JerryRigEverything‘in masasına konuk olan son akıllı telefon CAT S41 modeli. Dünyanın önde gelen inşaat ve madencilik ekipmanları üreticisi CAT‘in akıllı telefon dünyasındaki temsilcisi, her türlü zorlu şarta dayanması için hazırlanmış bir akıllı telefon. Bu açıdan hiç şık olmayan Android akıllı telefon, malzeme kalitesiyle de geri kalıyor. Oldukça yüksekten olan darbelere dayanabilmesi için plastik ile çevrelenen akıllı telefon, sağlamlık testi kapsamında maket bıçağı darbelerinden ciddi hasarlar alıyor. Ancak buna rağmen telefonda ucuz bir plastik kullanılmadığı söyleniyor. Gorilla Glass 5 ile korunan ekranı darbelerde kırılmasın diye plastik ile kaplanan telefon, ilginç olarak ön kamerası önünde cam, arkasında ise plastik bir cam kullanıyor. Bu plastik cam arka kamerayı çizilmelere karşı oldukça güçsüz hale getiriyor. Bu da sağlamlığı öne planda olan bir telefona yakışmıyor. Telefonun ekranı ayrıca açık ateşe de dayanamıyor. Bu sanıyoruz kimsenin başına gelmez ancak yine de plastik katman hemen eriyor. Tamamen cam ekranlı birçok modelde biliyorsunuz herhangi bir sorun olmuyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

“CAT S41”

Yapılan bükülme testinden geçebilen akıllı telefon, burada hayal edilen “sert yapıyı” sunamıyor. Büyük güçte dahi herhangi bir parçası kırılmayan telefon, yine de ön ve arkadan ciddi oranda esniyor. Bunun kasıtlı olarak yapılmış olabileceği düşünülürken, telefon genel olarak testten geçiyor. Büyük piliyle tam bir doğaya çıkış telefonu olan S41, gündelik kullanıma ise hitap etmiyor.

İlginizi çekebilir