reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon JerryRigEverything

İşte 2018’in en sağlam ve dayanıksız akıllı telefon modelleri [Video]

JerryRigEverything, 2018 içerisinde yaptığı onlarca test sonucunda yılın en sağlam ve dayanıksız akıllı telefon modellerini belirledi. İşte dikkat çeken sonuçlar;

Akıllı telefonları zorlu sağlamlık testlerine sokan ve 2018 içerisinde önemli modellerin hemen hepsini konuk eden JerryRigEverything, yılın özeti gibi olan yeni videosuyla karşımızda. Yukarıda izleyebileceğiniz bu videoda 2018’in en sağlam ve dayanıksız akıllı telefon modelleri belli oluyor. Baktığımız zaman yılın en sağlam modeli zorlu şartlara özel Kyocera Duraforce Pro 2 oluyor. Yapısı gereği çok sürpriz oluşturmayan telefon, adeta tank gibi bir gövde üzerine kuruluyor. Yılın en sağlam bütçe dostu modelleri Nokia 7 Plus ve Xiaomi Pocophone F1 oluyor. 2018’in tamiri en zor akıllı telefon modeli olarak Apple iPhone Xs Max‘i seçen kanal, tamiri en kolay cihazlar olaraksa Nokia 7 Plus ve Nokia 6.1‘i seçiyor. Dayanıksız akıllı telefonlar tarafında ise devrimsel akıllı telefon Oppo Find X ve yenilikçi akıllı telefon Huawei Mate 20 Pro‘nun adı geçiyor. Biliyorsunuz Huawei Mate 20 Pro’nun bazı modellerinde yeşil ışık sızıntısı sorunu da yaşanıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Akıllı telefon pazarında katlanabilir dönem başlıyor

Evet gerçek anlamda katlanabilir akıllı telefonlar yolda bulunuyor. Başta Samsung’un yer aldığı bu alanda, Oppo, LG, Huawei ve Xiaomi gibi isimlerden dikkat çeken modeller yer alıyor. Bu yeni dönemde akla ilk olarak Samsung Galaxy Fold gelirken, bu esnek ekranlı telefonların dayanıklılık konusunda oldukça narin olacağı tahmin ediliyor. İlk modellerin çok pahalıya satılacağı da gelen bilgiler arasında yer alıyor.