reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon JerryRigEverything

2017’nin en sağlam ve kolay tamir edilebilir akıllı telefon modelleri [Video]

Satışa çıkan akıllı telefonları en zorlu sağlamlık testlerine sokan JerryRigEverything kanalından Zack, yılı 2017’nin en sağlam ve kolay tamir edilebilir akıllı telefon modellerini belirleyerek kapattı. İşte o modeller;

Buna göre 2017’nin en sağlam akıllı telefonu Nokia 6 aldı. Geçtiğimiz gün 2018 modeli tanıtılan Nokia 6, efsane sağlamlığa sahip Nokia 3310 kadar iyi görünüyor. JerryRigEverything2017’nin en kolay tamir edilebilir akıllı telefon modeli olaraksa Google Pixel 2‘yi seçti. Özellikle kolay değiştirilebilen ekranıyla beğeni toplayan telefon, biliyorsunuz özellikle kamera performansıyla da dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Apple’ın iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X modellerini “cam” arka planları nedeniyle en zor tamir edilen modeller arasına alan Zack, tamir masraflarının bu cihazlarda 350 ile 500 dolar arasında tutuğunu hatırlattı. 2017’nin en çok gelişme gösteren telefonu “ekran sorunu” düzeltilen Blackberry KEYone olurken, 2017’nin bütçe dostu akıllı telefonu ise OnePlus 5T olarak belirlendi. Yılın en yenilikçi telefonu ise “safir camdan” arkası bulunan HTC U Ultra Sapphire Edition‘a gitti.

Akıllı telefon pazarı artık sağlamlığa büyük önem önem veriyor

2017 içerisinde karşımıza çıkan “yeni” modeller sağlamlık konusunda ciddi geliştirmeler getiriyor. Özellikle bükülmeye karşı oldukça sağlam hale getirilen akıllı telefonlar, 2018 için ümitleri artırıyor. Herkes kırılmayan akıllı telefon ekranları istiyor ve bunun katlanan telefonlar ile gerçeğe dönüşme ihtimali bulunuyor. JerryRigEverything tarafından yayınlanan videoyu aşağıda izleyebilirsiniz.

Video