reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S20
Samsung Galaxy S20

Samsung Galaxy S20 ailesinin en dayanıksız modeli belli oldu [Video]

Türkiye’de resmi olarak satılan Samsung Galaxy S20 ailesinin en dayanıksız modeli belli oldu. İşte yapılan testler ve sonuçları;

Türkiye fiyatlarıyla burada kısıtlı bir kitleye hitap eden Samsung Galaxy S20 modelleri, daha önce de aktardığımız üzere mutlaka güzel bir kılıf ile korunması gereken telefonlar arasında yer alıyor. İşte bu modelleri bu sefer SquareTrade firması bir bilimsel sayılacak sağlamlık testine tabii tuttu. Bu testin sonucunda ise ailedeki darbelere / düşmeye / kırılmaya en dayanıksız model Galaxy S20 çıktı. Galaxy S10 ailesindeki cihazların bu konuda birbirine oldukça yakın olduğu, Galaxy S20’nin ise Plus ve Ultra’ya oranla çok daha güçsüz tasarlandığı aktarılıyor. Galaxy S20’nin SquareTrade dayanıklılık / kırılabilirlik puanı 81 olurken, Ultra ve Plus burada sırasıyla 70 ve 71 puan alıyor. Düşük puan daha sağlam bir telefon anlamına geliyor. Bu puanların ortaya çıktığı testler ise yukarıdaki videoda gözler önüne seriliyor.

Samsung Galaxy S20
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Ailede özellikle Samsung Galaxy S20 Ultra öne çıkıyor

Çünkü bu model firmanın yaptığı en iyi kamera sistemine sahip. Halen bilmeyenler için Telefonun önünde 40 megapiksel çözünürlükte 4K 60 fps video destekli bir selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise çok iddialı dörtlü kamera sistemi bizleri karşılıyor. Burada yeni nesil bir sensör üstüne kurulan 108 megapiksel F1.8 geniş açı + 48 megapiksel telefoto F3.6 periskop + 12 megapiksel F2.2 ultra geniş açı + ToF kurulumu bir araya geliyor. Galaxy S20 Ultra bu daha önce görmediğimiz boyuttaki modülde yer alan kameralar ile 10x kayıpsız zoom ve inanması güç şekilde tam 100x dijital zoom yapabiliyor.