reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi Pad 4
Xiaomi Mi Pad 4

Merak edilen “Xiaomi Mi Pad 4” hakkında her şey

23 Haziran 2018

Xiaomi‘nin yakın zaman içerisinde karşımıza çıkacak yeni tablet modeli Mi Pad 4, merak ediliyor. Bugün ise tablet şirketin resmileştirdiği yeni bir özellik ile karşımızda bulunuyor. Ayrıca modelin satış fiyatı ve ilk görseli de ortaya çıkmış durumda.

Xiaomi Mi Pad 4, posterden aldığımız aşağıdaki görsele göre yapay zeka temelli yüz tanıma sistemine sahip olacak. Bununla Mi Pad ailesinde bir ilke imza atacak model, Mi 8 Explorer Edition içerisinde olduğu gibi gelişmiş üç boyutlu yüz tanıma sistemine sahip olmayacak. Söylendiği kadarıyla burada yapay zeka ile ön kamera bir araya getiriliyor ve böylece yüzde 100 güvenli olmasa da etkili bir yüz tanıma elde ediliyor. Genel kullanım için çok kullanışlı duran özellik, artık birçok mobil cihazda karşımıza çıkıyor. Dün kesinleştiği üzere tablet gücünü kesin olarak Snapdragon 660 alıyor. İşlemci açısından da bir ilke imza atan ve 18:9 en-boy oranına sahip 8 inç bir ekran üzerine kurulan Mi Pad 4, aşağıdaki ilk görsele bakıldığında özellikle yanlardan oldukça ince çerçeveler ile geliyor. Bu ekranda 320 PPI değerini sunacağı belirtilen tablet, bünyesinde 6.000 mAh kapasitesinde bir pil taşıyor. Arkasında OmniVision imzalı 13 megapiksel F2.0, önünde ise Samsung imzalı 5 megapiksel F2.0 kamera yer alan tabletin, LTE’li bir versiyonunun olacağı da belirtiliyor. Burada iki farklı versiyonun gelmesi bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi Pad 4

Xiaomi Mi Pad 4 tanıtım tarihi ve fiyatı

Dün yayımlanan postere göre Xiaomi Mi Pad 4, 25 Haziran tarihinde resmi olarak lanse ediliyor. Android tablet pazarına can vermesi beklenen model, söylendiği kadarıyla yaklaşık 230 dolardan raflardaki yerini alacak. LTE versiyon ise yaklaşık 308 dolar seviyesinde olacak.

İlgili Video

En yeni Apple iPad