reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S21 selfie kamerası

Samsung Galaxy S21 serisinden şaşırtan ekran söylentileri

Samsung Galaxy S21 ailesi zaman zaman gündeme geliyor. Bu sefer ise modellere yönelik şaşırtan bir ekran haberi gündemde.

Samsung Galaxy S21 ailesi en son selfie kamerasını ekran altına alacak haberleriyle gündeme gelmişti. Daha sonra ise bu yalanlanmış ve firmanın yeni modellerinde şimdi olduğu gibi bir ekran deliği kullanacağı aktarılmıştı. Şimdi ise telefonlar ekran ile alakalı şaşırtan bir haberle gündemde. Burada şaşırtan diyoruz çünkü Samsung, yeni modellerinde Çin merkezli BOE imzalı OLED paneller kullanabilir deniyor. Kendi modellerinde şu an Samsung Display tarafından geliştirilen üst düzey AMOLED ekranları kullanan firma, 2021’de maliyetleri düşürmek adına BOE’nin kapısı çalabilir. Söylendiği kadarıyla BOE’nin ekranları daha ucuz ve artık üretilen paneller üst seviye kalite sunuyor. Birçok farklı firmaya / cihaza da OLED panel sağlayan BOE, 2021’de dünyanın en büyük panel üreticisine dahi tedarik yapacak gibi görünüyor. Bu da gerçekten ilginç bir detay olarak gündemde yer alıyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung Galaxy S21 ailesi hakkında başka neler biliyoruz?

Modellerde 2021 başında sadece Snapdragon 875 işlemci yer alabilir deniyor. Bildiğiniz üzere son dönemde firmanın telefonlarında Exynos işlemciler kullanması açısından önemli şikayetler gündeme geliyor. Samsung Galaxy S20 ailesi birçok pazarda Qualcomm imzalı Snapdragon 865 işlemci taşıyor. Türkiye gibi pazarlarda ise Samsung tarafından geliştirilen Exynos 990 kullanılıyor. Ancak iki işlemci arasında birçok kalemde performans farkı bulunuyor ve kişiler artık bunun değişmesini istiyor. Ancak yine de yeni seri için yeni nesil Exynos beklentisi bulunuyor.

İlginizi Çekebilir

OPPO imzalı ilk akıllı saat modeli