reklamı kapat

POPÜLER

Dacia Logan’ın yeni jenerasyonuna özel, “keşke” dedirten tasarım projesi

22 Ocak 2018

Bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen Dacia Logan projesi, ulaşılabilir bir felsefe üzerine üretilmiş bir otomobile premium kimlik kazandırıyor.

Yakın zamanda Duster‘ın yeni jenerasyonuyla karşımıza çıkan Dacia, sevilen modeli üzerinde yaptığı değişimlerle kullanıcılardan olumlu geri dönüşler almayı başardı Özellikle fiyat/performans bazında elde ettiği kullanıcı kitlesini de başarılı şekilde kendi bünyesinde tutmayı başaran markada gözler diğer modellere çevrilmiş durumda. Ulaşılabilirlik ilkesinden ödün vermeden başarılı bir Logan jenerasyonu üzerinde durmasını beklediğimiz Dacia yetkililerinden evvel ortaya çıkan bir tasarım projesi, gerçeğe dönüşmesi gerekenler listemizde kesinlikle üst sıraları hak ediyor. Gerek dışı gerekse içiyle Logan’a sınıf atlatan projenin tüm otomobil meraklılarının ilgisini çekeceğine de hiç şüphemiz yok.

Her yönüyle başarılı

Laurent Schmidt isimli bağımsız bir tasarımcı tarafından hayata geçirilen proje Dacia Logan’ı yeni jenerasyonunda premium tasarıma sahip bir otomobile dönüştürdüğünü kesinlikle söyleyebiliriz. Jant seti, ön ızgara ve C formlu LED ışıklandırma grubuyla ön bölümde efektif bir şekilde başlayan karakter değişiminde, arka ışıklandırmaların minimal bir şeritle birleştirilmesi de gözle görülür bir fark yaratıyor. Projenin kokpit bölümüne girdiğimizde ise iş çok daha ilginç bir hal alıyor. Konsolun merkezinde dikine konumlandırılmış multimedya ekrana yer veren tasarımcı, Mercedes A-Serisi‘ni akıllara getiren havalandırma çıkışları, dijital sürücü ekranı ve üç kollu sportif direksiyon ile başarılı bir birlikteliği karşımıza çıkartıyor. Şimdilik Dacia’nın yeni jenerasyon Logan ile ilgili ne gibi planlar içerisinde olduğunu bilmiyoruz. Lakin Schmidt hayata geçirdiği projeyi gerçek hayatta görsek hiç de fena olmayabilirdi. Siz de tasarımla ilgili düşüncelerinizi yorum olarak iletebilirsiniz.