reklamı kapat Advertisement

POPÜLER

dac
dacia logan mvc

Dacia’dan sınıfının en geniş bagaj hacmini sunan yeni versiyon: Logan MCV Stepway

Ülkemizde de fiyat/performans sınıfının en çok tercih edilen markalarından olan Dacia, yeni motor seçeneği ve versiyonla karşımızda.

Advertisement

Renault bünyesinde yükselişine devam eden Dacia, tasarım bazında tamamen yenilediği Duster‘ın ardından Stepway ailesine de yeni bir üye dahil ederek kullanıcılara geniş opsiyonlar sunmaya devam ediyor. Diğer markalar gibi Cenevre Otomobil Fuarı için hazırlıklar içerisinde olan Dacia; Sandero, Lodgy ve Dokker’ın ardından Logan MCV‘yi de Stepway versiyonuyla kullanıcılarla buluşturacak. Boyutları ve sınıfı gereği özellikle aileler için önemli bir alternatif olan Logan MCV’nin Stepway versiyonunda standart modele göre önemli değişimler bulunuyor.


2017 Logan MCV Stepway’in tasarımın sürecinin crossover stili üzerine şekillendiğini belirten Dacia, aracın dayanıklılık kriteri üzerinde de yoğun mesai harcadığının altını çiziyor. Sınıfı gereği belki de en önemli kriter olan bagaj hacmi tarafında bir hayli cömert davrandığını gördüğümüz Dacia, Logan MCV Stepway’de segmentindeki en geniş bagaj hacmi olan 573 litrelik bir kullanım alanını sunuyor. Dacia’nın bu değerle birlikte araca daha kolay erişim için sağlanılması ve gelebilecek zararlardan korunulması adına standart versiyonda sunulan yükseklik değerini 50 milimetre artırarak toplamda 174 milimetreye yükselttiğini görüyoruz.


Tasarım bazında da değişimleri beraberinde getiren Stepway versiyonunda yeni aydınlatma grubu, ön kısmında çift renkli tampon, krom koruma, yeni iç mekan ambiyansı, ek saklama gözleri ve güncellenmiş ekipman gibi önemli geliştirmeler yapılmış. Bu tarz geliştirmelerin yanı sıra modelde arka park sensörü, yokuş kalkış desteği ve versiyona bağlı olarak değişmekle birlikte geri görüş kamerası gibi donanımlar da altı çizilmesi gereken parçalardan.


Dacia, Logan MCV başta olmak üzere Sandero ve Logan modellerinde yeni geliştirilmiş benzinli motor seçeneğini sunuyor. 75 beygir güç ve 97 Nm tork üreten üç silindirli 1.0 litrelik motor yerini aldığı 1.2 litrelik motor ile aynı güç değerlerini sunmasıyla birlikte tüketim bazında daha tutumlu formuyla dikkat çekiyor. Dacia, Logan MCV Stepway ile birlikte özel versiyon Duster ve Sandero modelleriyle Cenevre’de kullanıcıların karşısına çıkacak.