reklamı kapat

POPÜLER

Müzenin “En iyileri” listesinde bu hafta: Porsche’yi “uçuran” kanatlar [Video]

Porsche’nin kendi perspektifinde belirlediği en iyiler listesinin bu haftasında modeller için olmazsa olmazlar arasında olan spoyler ve kanat tasarımları var.

Porsche müzesi içerisindeki birbirinden etkileyici otomobillerle olan yolculuğumuz devam ediyor. Porsche’nin Youtube kanalı üzerinden yayınladığı serinin bu bölümünde şu ana kadar üretilmiş Porsche modellerinde kullanılan en etkileyici spoyler tasarımlarına şahit oluyoruz. Geçtiğimiz iki haftada en nadir bulunan ve en etkileyici sese sahip beş Porsche modelini resmi kaynaklar üzerinden görme şansımız olmuştu. Bu süreçte 911 Turbo S, 924 Carrera GTS, 911 GT1, 911 SC/RS, 356 America Roadster, 911 Carrera RS, 550 Spyder, 911 GT3 RS ve 918 Spyder gibi birbirinden özel modellerin olduğu bölümleri görmüştük. Eğer önceki bölümleri izlemediyseniz birinci bölüme buradan ikinci bölümeyse buradan ulaşabilirsiniz.


Haberimizn başında da bahsettiğimiz gibi serinin bu haftaki bölümünde performans otomobillerin aerodinamik yapıları için hayati önem arz eden spoyler ve kanat yapılarının Porsche cephesince en önemlilerine göz atacağız. Serinin bu haftaki bölümünde bizlere Porsche’nin eski yarış departman sorumlusu Norbert Singer eşlik ediyor. Bu bölümde karşımıza Cayman GT4, 959, 911 RS 2.7, Panamera Turbo ve motor sporları organizasyonları için özel olarak geliştirilmiş olan 935 Moby Dick modelleri çıkıyor. Videoyu izlerken tasarımların yanı sıra Singer’in otomobillerle olan bağını anlamak adına tepkilerine de dikkat etmenizi öneriyoruz.

VİDEO