reklamı kapat

POPÜLER

Porsche tarihinin “En iyilerinde” bu hafta: En etkileyici sese sahip 5 model [Video]

Porsche’nin Youtube kanalı üzerinden yayınlamaya başladığı serinin ikinci bölümünde birbirinden güzel motor seslerine sahip araçlar var.

Porsche’nin resmi Youtube kanalı üzerinden yayınlamaya başladığı “En iyi 5” listesinin bu haftaki konusu ve modelleri nihayet karşımızda. Geçtiğimiz hafta yayınlanan serinin ilk bölümünde motor sporları için geliştirilmiş 911 Turbo S, sadece 50 adet üretilmiş olan 924 Carrera GTS, LeMans için geliştirilip sadece 21 adet üretilmiş 911 GT1, 20 adetlik üretim rakamına sahip 911 SC/RS ve marka klasikleri arasında yer alan 356 America Roadster modellerini meraklılarıyla buluşturan Porsche ekibi bu hafta yeniden belirlenen listede en iyi Porsche seslerini otomobil tutkunlarıyla buluşturuyor.


Porsche müzesinde yer alan modellerin yer verildiği programın bu haftaki konukları da tıpkı geçen hafta olduğu gibi hepimizi küçük bir yolculuğa çıkartıyor. Porsche’nin belirlediği listenin beşinci sırasında 500 adetlik üretim rakamıyla sınırlanan 911 Carrera RS yer alıyor. 2.7 litrelik V6 motorun görev yaptığı Carrera RS 210 beygirlik gücünü karakteristik sesiyle akıllarımıza kazıyor. Listenin dördüncü sırasında tamamen motor sporları organizasyonları için geliştirilmiş 550 Spyder modeline yer veriliyor. Üçüncü sıranın sahibiyse markanın yeni canavarlarından 911 GT3 RS. Listenin birinci sırasının arkasında dünyanın en seri hızlanan otomobili 918 Spyder var. İçten yanmalı motorunun yanı sıra iki adet elektrik motoru bulunan 918 Spyder 0’dan 100’e sadece 2.2 saniyede erişebiliyor. Porsche’nin belirlediği listenin zirvesindeyse 5.7 litrelik on silindirli motora sahip Carrera GT modeli bulunuyor. Porsche’nin “En iyi 5” listesini LOG.com.tr üzerinden takip edebilirsiniz.

VİDEO