reklamı kapat

POPÜLER

Porsche otomobilleri satışa sunulmadan önce hangi testlerden geçiyor? [Video]

Porsche’nin yayınladığı listenin bu haftaki bölümünde güvenlik, yol, aerodinamik ve performans testlerinden oluşan zorlu bir süreç anlatılıyor.

Porsche tarafından seri olarak yayınlanan en iyiler listesinde bu hafta sınırlar zorlanıyor. Geçtiğimiz haftaki bölümde; 13 adet üretilmiş eşsiz rengiyle öne çıkan 911 Club Coupe, 911 Speedster, 911 ailesinden Sport Classic ve toplamda 86 adet üretilmiş Turbo S modellerini “tarihinin unutulmaz özel versiyon otomobilleri” başlığıyla karşımıza çıkartan Porsche ekibi bu hafta otomobillerine test sürecinde uyguladığı en zor bölümlerini meraklılarıyla buluşturuyor. Bölümde test parkurlarıyla birlikte yine birbirinden özel Porsche modellerini görme şansına erişiyor.

Porsche’nin 1966 yılından beridir otomobillerini ve teknolojilerini geliştirdiği Weissach‘ta gerçekleştirdiği test süreci bizlere “Bir Porsche olabilmek ne kadar zor olabilir?” sorusunun da yanıtını veriyor. Listenin beşinci sırasında özellikle performans modelleri için hayati önem taşıyan, sürüş dinamiklerinin test edildiği parkur var. Dördüncü sırada yoğunlukla süspansiyonların tepkisini ölçmek adına inşa edilmiş test pisti var. Porsche burada otomobillerinin bozuk zeminlerde de en iyi tepkiyi verebilmesi adına testler gerçekleştiriyor. Üçüncü sırada geçtiğimiz haftalarda da özel bir bölümle karşımıza çıkan ve aerodinamik kriterlerin geliştirildiği rüzgar tüneli yer alıyor. Listenin ikinci sırasında SUV modellerinin arazi performansının ve dinamiklerinin test edildiği off-road parkuru var. Bu haftaki listenin birinci sırasındaysa içimizi en çok acıtan ama bir o kadar da gerekli olan çarpışma testleri yer alıyor. Haberimizin ilgili videosuna ana görsel üzerinden ulaşabilirsiniz.

YORUMLAR