reklamı kapat

POPÜLER

Google Pixel 3’ü üretebilmek için LG ve HTC karşı karşıya geldi

Google Pixel geçen yıl karşımıza çıktı ve bu yıl Google Pixel 2’nin satışa sunulması planlanıyor. Ancak ortaya çıkan bilgilere bakılırsa şimdiden serinin 3. üyesi için anlaşmalar yapılmaya başlamış durumda.

Henüz ikincisi çıkmamış bir modelin daha sonrası için konuşmak henüz erken. Fakat Google’ın akıllı telefon alanındaki ilk ciddi adımı olan Pixel serisinin yeni üyeleriyle ilgili bilgilere kulak tıkamak da mümkün değil. İddialara göre HTC, Google Pixel 3’ü üretecek firma olmak için diğer firmalarla rekabet halinde. Google ile 2 yıllık bir sözleşme imzalayan HTC, 3. yılda da Google’ı kaybetmek istemiyor ve buna yönelik adımlarını şimdiden atıyor. Belirtilenlere bakılırsa LG, TCL ve Coolpad başta olmak üzere birçok şirket Pixel 3’ü geliştirebilmek adına birbiriyle yarışıyor.  Fakat gelen bilgilere göre bu yeni Pixel’i geliştirmek için en çok öne çıkan isim LG olarak görülüyor. Dolayısıyla iki senelik bu anlaşmanın ardından HTC ve Google’ın yollarının ayrılması bekleniyor. Ancak neden özellikle LG’nin ön plana çıktığıyla ilgili olarak bir açıklama bulunmuyor. TCL ve Coolpad’in ise Pixel’i geliştirme ihtimaline pek sıcak bakılmadığını belirtelim.

Google Pixel 3’ün piyasaya sürülmesine henüz uzun bir süre var ve cihazı kimin üreteceğini anlamak için bir süre daha beklememiz gerekiyor.

YORUMLAR
2019 BMW Z4