reklamı kapat

POPÜLER

Google’ın Pixel ailesine yeni üyeler dahil oluyor

Google’ın bu yıl yeni Pixel telefonunu tanıtacağı uzun süredir biliniyor. Fakat cihazın ne gibi özelliklere sahip olacağı hakkında net bir bilgi bulunmuyor. Şimdi ise aslında Google’ın iki değil, daha fazla Pixel cihaz karşımıza çıkabilir.

Belirtilenlere göre Google tam 3 yeni Pixel cihaz hazırlıyor. Cihazların tamamının Qualcomm Snapdragon 835 işlemciden güç aldığı belirtiliyor. Muskie kod adlı cihazın geçen yıl piyasaya sürülen Google Pixel’in yerini alacağı ifade ediliyor. Google Pixel XL’in yerini ise Walleye kod adlı bir cihazın alacağı dile getiriliyor.

Buraya kadar pek farklı bir durum yok. Zaten Google Pixel’in iki farklı versiyonunun olması bekleniyordu. Fakat üçüncü bir sürpriz model daha karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Taimen kod adlı bu versiyonun yıllar önce piyasaya sürülen Motorola Nexus 6’nın gelişmiş bir versiyonu olacağı ileri sürülüyor. Devasa bir ekranla geleceği söylenen cihazın ekranının Google Pixel XL’den bile daha büyük olacağı dile getiriliyor. Bu cihazın telefon değil de bir süre önce piyasaya sürülmüş olan Pixel C tabletin bir alternatifi olabileceği düşünülüyor.

Yeni Pixel cihazların tamamının tıpkı ilk Pixel cihazlar gibi HTC imzası taşıyacağı söyleniyor. Şimdilik teknik detayları ve tasarımları hakkında fazla bir detay bulunmayan cihazların yakın zamanda resmiyete kavuşması bekleniyor.