reklamı kapat

POPÜLER

Spotify kendi donanımını üretmeye hazırlanıyor

Son zamanlarda ücretsiz üyelik modelinde yaptığı değişiklikler ve bazı şarkıları ücretli üyeliklere öncelikli olarak sunmasıyla basında kendisine yer bulan Spotify, daha sonrasında öğrencilere yaptığı büyük indirimle gönülleri bir nebze de olsa kazanmayı başarmıştı. Şimdi ise  hiç beklenmedik bir alanda, donanım alanında bir proje üzerinde çalışarak bizleri şaşırtacak gibi görünüyor.

Belirtilenlere göre Spotify şu sıralar donanım üretmek için yeni iş ilanı vermiş durumda. Ürün geliştirme yöneticisi arayan Spotify, iş tanımında Spotify deneyimini bağlantılı cihazlara taşımak için deneyimli birini aradığını belirtiyor. Bağlantılı cihazlar olarak kastedilen kategoride Amazon Echo’dan Snap Spectacles’a ve Pebble Watch’a kadar birbirinden farklı birçok cihaz bulunuyor. Bu cihazın Spotify deneyimini milyonlarca kullanıcıya ulaştırmak için yeni bir yol olacağı belirtiliyor.

Online müzik servisleri arasında rekabet iyiden iyiye kızışmış durumda. Bir servisin sadece milyonlarca şarkıyı kütüphanesinde barındırması o servisin tercih edilmesini sağlamıyor. Bundan farklı olarak kullanıcılara bazı ek özellikler sunmak gerekiyor. Birçok farklı müzik servisi olduğu için bu servislerin birbirleri arasında fark yaratması zor oluyor. Spotify’ın nasıl bir cihazla karşımıza çıkacağı ve bu cihazla diğer servislerin yapamadığı neyi yapabileceğini hep birlikte göreceğiz. Detaylar geldikçe sizlerle paylaşacağız.

YORUMLAR