reklamı kapat

POPÜLER

Google üç yeni Pixel modeli üzerinde çalışıyor

Geçtiğimiz sene kendine ait akıllı telefonlarıyla piyasaya giriş yapan Google, Pixel ile başarılı kabul edilebilecek bir başlangıç yapmış oldu. Bunun ardından Google kısa bir süre önce yeni modeller üzerinde çalıştıklarını resmen duyurmuştu. Bu heyecan uyandıran gelişmeden sonra aslında üç farklı Pixel modelinin hazırlandığı iddia edildi.

Hatırlarsanız Google’ın donanımdan sorumlu ismi olan Rick Osterloh bu ay başında Google Pixel‘in geleceği hakkında ilgi uyandıran açıklamalarda bulunmuştu. Önce Pixel’in yeni bir modelinin geliştirildiğine dair iddiaları onaylamış, ardından da henüz bir çıkış tarihi veremeyeceğini dile getirmişti. Kısacası geçtiğimiz sene piyasaya sürülen amiral gemisi modellerin ardından Pixel serisinin genişleyeceğini zaten biliyorduk. Ancak son iddialara göre gelecek yıl bu aileye üç yeni model birden dahil olacak.

Droid Life sitesinin duyurduğu habere göre bu cihazlar enteresan kod isimlerle anılıyor. Google merak uyandıran yeni akıllı telefonlarına tatlı su balıklarının isimlerini vermeyi tercih etti. Bu üç modelin sırasıyla muskie (çizgili turna balığı), walleye (ak benek) ve taimen (Moğolistan alabalığı) adıyla anıldığı söyleniyor. Yine Droid Life sitesinin verdiği bilgilere göre bu akıllı telefonlar arasından en büyük ekrana Taimen sahip olacak. Diğer iki cihazdan birinin daha bütçe dostu olması, diğerinin ise su geçirmeyen üst segment bir model olması bekleniyor.