reklamı kapat

POPÜLER

Samsung Galaxy S8+’ın 6 GB RAM’li versiyonu yolda

Samsung Galaxy S8 dün akşam yapılan etkinlikle birlikte resmen tanıtıldı. Cihaz çoğu açıdan Galaxy S7’ye göre gelişmiş özellikler vadediyor olsa da RAM kapasitesi tıpkı Galaxy S7’de olduğu gibi 4 GB olarak belirtildi. Bu durum çoğu kişi için herhangi bir sorun olmasa da bazıları cihazın daha yüksek RAM’le gelmesi gerektiğini düşünüyordu. Yeni ortaya çıkan bilgiler, cihazın 6 GB RAM’li sürümünün yakın zamanda piyasaya sürülebileceğini gösteriyor.

Geçen aylarda ortaya atılan iddialarda Galaxy S8’in 6 GB RAM’li versiyonunun satışa sunulabileceği söylenmiş ancak fazla bir detaya yer verilmemişti. Şimdi ise konuyla ilgili yeni detaylar gün yüzüne çıktı. Çin’de 6 GB RAM ve 128 GB depolama alanı sunan birçok telefon bulunuyor. Dolayısıyla Samsung’un Çin pazarında başarı sağlayabilmesi için bu düzeyde bir donanım sunması gerekiyor. İddialara göre Samsung, Galaxy S8+’ın 6 GB RAM’li sürümünü Çin pazarına özel olarak hazırlıyor. Cihazın fiyatıyla ilgili olarak resmi bir bilgi bulunmasa da fiyatın 870 dolar civarında olması bekleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Samsung henüz konuyla ilgili resmi bir açıklama yapmış değil. Dolayısıyla söz konusu cihazın kesin olarak geleceğini şu aşamada söyleyemeyiz. Fakat konuyla ilgili olarak Samsung’un kısa sürede açıklama yapacağının söylendiğini belirtelim. 6 GB RAM ve 128 GB’lık yeni sürümün diğer ülkelerde satışa sunulup sunulmayacağı ise şimdilik bilinmiyor.