reklamı kapat

POPÜLER

Daha hafif gövde daha iyi performans: Karşınızda 2018 Porsche 911 Carrera T [Video]

Güç/ağırlık değeriyle bir adım ileride karşımıza çıkan Porsche 911 Carrera T, standart versiyonlarda sahip olunamayacak parçalara sahip.

Yıl başı için tatil planlarının yavaş yavaş yapılıp rezervasyon için arayışların başladığı şu günlerde, Porsche de 2018 için hazırlıklarını devam ettiriyor. Yılbaşı partilerinden ziyade bizlerin daha çok ilgisini çeken bu hazırlığın başrolünde tahmin edebileceğiniz üzere otomobiller var. Geçtiğimiz hafta turbo beslemeye sahip 718 GTS versiyonlarını karşımıza getiren marka bu kez amiral gemisi 911‘i 2018’e özel olarak elden geçiriyor. İlhamını 60’lı yılların son dönemlerinde sunduğu 911 T‘den alan aynı isimli model, motor sporları mentalitesini de üzerinde barındırıyor. Aracın standart 911’e göre temel özelliğiyse azaltılmış ağırlık değeri sayesinde güç/ağırlık oranıyla çok daha iyi bir noktada konumlandırılması.

Manuel şanzımanla Porsche kullanma ayrıcalığına devam

911 T’nin performans detaylarından evvel fark yaratan parçası ağırlık bölümünden başlayalım. Standart versiyona oranla bizleri 20 kilogram daha hafiflemiş şekilde karşılayan 911 Touring‘in buradaki toplam değeri 1.425 kilogram. Aracın iyileştirilen ağırlığına 370 beygir güç ve 450 Nm tork üreten 3.0 litre hacimli altı silindirli motor eşlik ediyor. 0’dan 100’e hızlanmasını 4,5 saniyede tamamlayan aracın erişebildiği maksimum sürat değeriyse yaklaşık 300 km/s. Bu arada Carrera T’nin 0’dan 200’e 15,1 saniyede çıkabildiğini de belirtmeden geçmek olmazdı.


Altyapı parçalarıyla bu performans değerleri ciddi anlamda desteklenen aracın Porsche’nin geliştirdiği aktif süspansiyon yönetim teknolojisiyle yere 20 milimetre daha yakın hale getirilebilmesi sürüş dinamiklerini ciddi anlamda etkileyen parçalardan. Arka bölümünde mekanik bir kilit bulunduran araçta opsiyonel de olsa arka tekerlekten manevra kabiliyeti de es geçilmemiş. Standartta manuel şanzımanla gelen 911 T’de Sport Chrono paketiyle vites geçiş değelerinde gözle görülür bir iyileşmenin de sunulması konuşulması gereken özellikler arasında. Üzerinde 20 inç‘lik jantların kullanıldığı versiyonun kokpit bölümü güncel modellerle benzer hatları içeriyor.Yurt dışında 102.100 dolardan başlayan fiyatlarla sipariş açılan 911 T’nin teslimatlarının mart 2018‘de başlaması planlanıyor.

VİDEO

VİDEO
https://youtu.be/Gr8j6kODEzg