reklamı kapat

POPÜLER

2020 Porsche 911 Carrera

Giriş seviyesine “uygun fiyatlı” takviye; 2020 Porsche 911 Carrera ailesi

Ailenin en ucuz modeli olarak satışa sunulacak olan 2020 Porsche 911 Carrera versiyonları, standart donanımlarıyla niteliklerinden çok kayıp yaşamıyor.

Şu sıralar daha çok ilk elektrikli modeli olma yolunda ilerleyen Taycan ile gündeme gelen Porsche, ailenin temel taşını da göz ardı etmiş değil. Süreç içerisinden en güçlü modele kadar uzanan versiyonlarıyla karşımıza çıkarılan 911, bu kez giriş seviyesinde satışa sunulacak daha ulaşılabilir bir paketle kullanıcılarla buluşacak. 97.400 dolarlık başlangıç fiyatına satışa sunulacağı açıklaman 2020 Porsche 911 Carrera, Coupe ve Convertible tipleri üzerinden tercih edilebiliyor. Amerika pazarına yıl başında gidecek otomobillerin donanımları ise giriş seviyesi denilmeyecek kadar zengin parçalar üzerine şekilleniyor.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

2020 Porsche 911 Carrera teknik özellikleri

Porsche, her iki modelin de motor bölümünde twin-turbo ile güçlendirilmiş 3.0 litrelik altı silindir makineye yer eriyor. Yaklaşık 380 beygir güç ve 450 Nm tork üreten bu ünitenin standart olarak 8 ileri PDK şanzımanla bağlanmış olması da oldukça önemli. Bu motorla birlikte 0’dan 100’e hızlanmasını yaklaşık 4 saniyede tamamlayabilen otomobiller, opsiyonel olarak dahil edilecek Sport Chrono paketiyle 4 saniyenin altına inebiliyor. Erişilebilecek maksimum sürat değeriyse 290 km/s dolaylarında. Üst paketlerden farklı olarak daha ufak (19 inç) jant setiyle gelen giriş seviyesi modellerinde egzoz sisteminde de farklılıklar göze çarpacak. Kullanıcılar ek ücret ödeyerek bu bölümlere de dokunuş yapabilecek. Porsche’nin aktif süspansiyon yönetim teknolojisini bu modellerde de standart olarak sunuyor olması da şüphesiz en işlevsel niteliklerin başında. 911 Carrera ailesinin Convertible versiyonu için 110.000 dolar civarında ücret talep edildiğini de belirtmeden geçmeyelim.

İlginizi çekebilir

Yeni Porsche 718