reklamı kapat

POPÜLER

Türkiye’ye yansıyabilir mi? Kuzen “Renault Logan”, Stepway versiyonuna kavuştu!

Rusya pazarında Renault Logan olarak satılan otomobile gelen Stepway dokunuşu, binek sınıfa crossover tadının yansımasına vesile oluyor.

Dacia-Renault ortaklığının farklı pazarlarda rozet değiştirme üzerinden sürdürüldüğü net olarak bilinen bir durumda. Ülkemizde Dacia logosu altında gördüğümüz bir modeli farklı bir bölgede Renault’nun bir modeli olarak kullanıcılarla buluşuyor olması, bazı meraklıları için güzel ihtimaller doğurabilme potansiyeline sahip. Bahsetmekte olduğumuz bu değişimin yaşandığı yerlerden birisi olan Rusya, Renault Logan olarak satılan modelle ilgili önemli bir versiyon haberini almış durumda. Araçlara biraz daha crossover karakteri kazandıran Stepway‘i içerisine alan bu gelişme, binek segmentteki Logan’a dahil edileceğinin detaylarını içermekte. Rusya pazarında Dokker ve Logan MCV gibi modellere getirilmesinin ardından ailenin üçüncüsü olarak atılan bu hamle, Türkiye’deki kullanıcıların da hoşuna gidebilir.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Teknik detaylar

Standart Logan versiyonuna oranla yapılan değişimlere bakıldığında, Hyundai i20 Active örneğinden akıllara geldiğini söyleyebiliriz. İşe ilk olarak aracın yerden yüksekliğinin artırılmasıyla başlayan Renault, bunun kullanıcıya getirdiği özgürlükle girilecek hafif arazi şartlarını göze alarak gövde eklemelerini işe dahil ediyor. Tampon ve çamurluk gibi kısımlarında plastik parçaların artırılması, marşpiyeller ve versiyona özel tasarlanmış jant seni bu bağlamda öne çıkarabileceğimiz parçalar arasında. Rusya’daki kullanıcılar Logan Stepway’i 1,6 litrelik dizel motorun 82,102 ve 113 beygir güç üreten farklı versiyonlarıyla satın alabiliyor. Donanım kısmında ısıtmalı koltuklar, park sensörü ve akıllı cihaz bağlantı desteği sunan multimedya sistem, aracın sınıfındaki rakiplerinden birisi olan Lada Vesta’ya karşı durmasında yardımcı olacak. İlk kez kısa süre içerisinde kapılarını açacak olan Moskova Otomobil Fuarı’nda sergileneceği duyurulan Renault Logan’ın yerel satışları sonbahar dönemi içerisinde başlayacak.

Logan Stepway'i Türkiye'de görmek ister miydiniz?

Yükleniyor ... Yükleniyor ...