reklamı kapat

POPÜLER

akıllı telefon

İşte 2017’nin en çok kopyalanan akıllı telefon modelleri

Geçtiğimiz günlerde sizlere Çin merkezli şirketler tarafından hazırlanan inanılmaz Galaxy S9 klonunu göstermiştik. Özellikle 2017’de kendini aşan kopya şirketleri, geride bıraktığımız yılda en çok Samsung üzerine çalışmış görünüyor. İşte yılın en çok kopyalanan akıllı telefon modelleri.

Akıllı telefonların performansını ölçmek için en çok kullanılan yazılımlardan Antutu, 2017’nin en çok kopyalanan akıllı telefonlarını ve firmalarını açıkladı. Şirketin raporuna göre 2017’de yüzde 36 ile en çok Samsung marka akıllı telefonların klonları üretildi. Samsung’u Apple, Xiaomi, OPPO ve Huawei izledi. 2017’de en çok kopyalanan akıllı telefon modeli ise Galaxy S7 Edge‘in Avrupa versiyonu oldu. Onu Galaxy S7 Edge’in Çin versiyonu ve Galaxy S7’nin Avrupa versiyonları izledi. Listenin dördüncü sırasında bir başka Samung modeli W2016 yer alırken, dördüncü sırada ise Apple iPhone 7 Plus bulundu.

akıllı telefon
akıllı telefon

Klon akıllı telefon pazarı büyümeye devam ediyor

Bu tarz klon telefonlar genellikle uzak doğu bölgesinde büyük müşteri buluyor. Özellikle de gelir seviyesi düşük insanların tercih ettiği modeller, gördüğümüz kadarıyla oldukça da güzel çalışıyor. Elbette orijinalleri kadar akıcı bir Android deneyimi sunamayan modeller, yine de kendilerine has oldukça büyük bir pazar oluşturmuş durumda. 2018’de de daha da iyi hale gelmesi beklenen klon pazarı, büyük şirketlerin ciddi adımlar atması gereken bir seviyeye yaklaşmış görünüyor.