reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 10 Android 10 EMUI 10

Huawei Mate 10 serisine sevindiren EMUI 10 müjdesi

Android 10 temelli yeni nesil arayüz yapısı EMUI 10 için Huawei kapsama alanını büyütüyor. Bu sefer Mate 10 serisi için güzel bir haber var.

Huawei kullanıcılarının merak beklediği Android 10 temelli EMUI 10, daha önce açıklandığı üzere Mate 20, Mate 20 Pro, Mate 20 Lite, Mate 20 X, Mate 20 5G, Mate 20 Porsche RS, Mate 10, Mate 10 Pro, Porsche Design Mate 10, Porsche Design Mate RS, Nova 4e, P30, P30 Pro, P30 Lite, P20, P20 Pro, P Smart 2019, P Smart+ 2019 ve P Smart Z modellerine resmi olarak geliyor. Ancak firma eski cihazları da unutmuyor. Ortaya çıktığı kadarıyla 2 yıllık Huawei Mate 10, Huawei Mate 10 Pro ve Huawei Mate 10 Porsche Design modelleri de Android 10 temelli EMUI 10 alacak cihazlara arasına giriş yapmış durumda. Direkt olarak firmadan gelen bu bilgi, bu modelleri sahiplerini çok sevindirecek gibi görünüyor. Henüz ne zaman geleceği bilinmeyen ve bu modeller için süreç yeni başladığından hemen gelmeyeceği tahmin edilen güncelleme, yine de sadece yolda olmasıyla sevindiriyor. Sürümü kısıtlı beta testler sonrasında herkes için aktif edileceği söyleniyor ve bunun 2020’nin ortasına doğru olabileceği tahmin ediliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Android 10 temelli Huawei EMUI 10 neler getiriyor?

Tekrar hatırlamak adına yeni sürüm, eski sürüme nazaran daha pürüzsüz çalışıyor. Temalar, duvar kağıtları ve fontlar için yeni özelleştirmeler getiren arayüz, video izleme ve oyun oynama süreçlerinde de daha iyi bir deneyim getiriyor. Galeri içerik yönetimi ve sınıflandırma konusunda geliştirildiği belirtilen Huawei EMUI 10, özellikle çoklu uygulama geçişlerinde çok hızlanmış durumda. Bazı yeni simgeler taşıyan arayüz, genel olarak EMUI 9’dan çok farklı bir devrimsel tasarım değişiklikleri taşımıyor. Tek elde kullanımı Samsung One UI gibi kolaylaştırdığı belirtilen arayüz, modernleştirilmiş bir bildirim merkezini karşımıza getiriyor. Arayüzde bir sistem geneli koyu arayüz modu (Dark Mode) da aktif olarak bulunuyor.

Arayüzü gözler önüne seren video: