reklamı kapat

POPÜLER

Huawei Mate 9

Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro kullanıcılarını sevindirecek gelişme

Kullanıcılardan büyük ilgi gören Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro‘nun Android 8.0 Oreo güncellemesiyle gelişeceğini bir süredir biliyorduk. Akıllı telefon olarak bu modelleri tercih edenler sonunda beklenen güncellemeye kavuşuyor.

Bildiğiniz gibi Huawei, Mate serisiyle kullanıcıların beğenisini toplamayı başarıyor. Son olarak Huawei Mate 10 Pro kullanıcıların karşısına çıktı. Hatta ön sipariş oranıyla Avrupa’da önemli bir rekora imza attı. Fakat heyecan uyandıran gelişmeleri sadece yeni modellerle sınırlı kalmıyor. Android’in yeni sürümü olan ve giderek yayılmaya başlayan Oreo, Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro kullanıcılarının beğenisine sunuluyor.

Güncelleme yolda

Android 8.0 Oreo güncellemesiyle birlikte Huawei’nin yeni EMUI 8.0 arayüzü de gün yüzüne çıkıyor. Böylece güncellemenin ardından arayüz tasarımında ufak değişikliklerle karşılaşacağız. Tüm bunların tek bir amacı var o da kullanıcı deneyimini daha iyi hale getirmek. Bunun yanında güncellemeyle birlikte yapay zekayla bağlantılı özellikler gelişiyor. Sesli komutlarla kontrol edilebilen dijital asistan büyük bir artı oluyor. Cihazın çeviri yetenekleri de gelişiyor. Paylaşılan bilgilere bakılırsa bu güncelleme önce Çin‘deki telefonlarda kullanıma sunuldu. Güncellemenin diğer ülkelerdeki Huawei Mate 9 ve Mate 9 Pro modellerine ulaşması ise biraz zaman alabilir. Bunun için birkaç hafta beklememiz gerekiyor gibi görünüyor. Ancak beklemek istemeyenler Huawei’nin HiCare uygulamasından taleplerini ulaştırabilir. Huawei P10 ve Honor V9 için ise henüz ses yok.