reklamı kapat

POPÜLER

Volocopter

Uçmaya hazırlanın; Volocopter 3 yıl sonra emrinizde!

Alman bir şirket tarafından yapılan Volocopter adlı uçan taksiler, ünlü bir otomobil üreticisi ile iş birliğine giderek havalanmaya hazırlanıyor.

Volocopter ismi size yabancı gelmeyebilir çünkü daha önce sizinle bu teknoloji harikasının haberlerini paylaşmıştık. Mühendisliğin geldiği son aşamalardan biri olan bu araç hızlı ulaşımın yeni alternatiflerinden biri olacak. Bünyesinde 18 adet pervaneli elektrik motoru taşıyan ve bu motorlara bağlı 18 pervane ile havada dengeli şekilde kalabilen hava aracı, motor sayısı çok olduğu için en güvenli modeller arasında yer alıyor. Binaların üzerine kurulacak bu özel merkezler, yolcu taşımayı güvenli ve çok kolay hale getirecek gibi görünüyor. Bunlara ek olarak tren istasyonları üzerine de kalkış / iniş noktaları kurmayı planlayan firma, kurulan Volo-port’lar ile günde tam 10 bin insan taşımayı hedefliyor. Araçların telefonlar üzerinden uygun noktalara da çağırılabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volocopter aradığı yatırımı buldu

Volocopter hakkında kısa bir bilgilendirme yaptıktan sonra bizleri heyecanlandıran gelişmeyi paylaşalım. Projenin gelişmesi için kaynak arayan şirket aradığını bulmuşa benziyor. Çinli üretici Geely, Volocopter ile işbirliğine giderek 55 milyon dolar yatırım yaptı. Yapılan açıklamalara göre uçan taksi 3 yıl içerisinde havada olacak. Üstelik Volocopter’e yatırım yapan tek şirket Geely de değil. Girişimciler diğer şirketler ile beraber toplamda 85 milyon dolarlık gelir elde etti. En büyük yatırımcı olan Geely yatırım hakkında oldukça heyecanlı. Firmanın yönetim kurulu başkanı Li Shufu, şöyle konuştu; “Volocopter’in hava taksilerine yaptığımız yatırım ile, elektrikli araçlar ve yeni mobilite servisleri konusunda büyük bir adım attık” dedi. Volocopter hakkında gelişmeleri LOG.com.tr’den takip edebilirsiniz.

İlgili Video