reklamı kapat

POPÜLER

LG OLED TV
LG OLED TV

LG OLED TV sahiplerini sevindirecek Nvidia G-Sync müjdesi

Güney Kore merkezli teknoloji devi LG, 2019 model LG OLED TV modelleri için çok sevindirecek bir Nvidia G-Sync müjdesi verdi. İşte detaylar;

LG’den resmi olarak yapılan açıklamaya göre Alpha 9 işlemcili 2019 OLED TV modelleri (65/55 inç E9 ve 77/65/55 inç C9) için Nvidia G-Sync desteği veriliyor. Bilmeyenler için bu teknoloji bilgisayar tarafında monitörün yenileme hızı ile GPU’nun render hızını senkronize ederek takılma olmadan pürüzsüz ve sürükleyici bir oyun deneyimi sunuyor. Benzer yapıyı OLED TV’ler için getiren teknoloji, böylelikle devasa ekranlı aşırı akıcı bir oyun deneyimi getiriyor. Konu hakkında konuşan LG Ev Eğlencesi bölümü TV Ürün Planlama Bölümü Başkan Yardımcısı Sam Kim, “LG OLED TV’ler, dünyanın dört bir yanındaki oyuncular tarafından çok beğeniliyor. Biz de OLED oyun deneyimini optimize etmeye kararlıyız. Nvidia G-Sync’nin adaptasyonuyla, OLED TV’lerin dünyanın en iyi oyun donanımı markasının desteğine sahip olduğunu gösteriyoruz” dedi.

Nvidia’da GeForce Pazarlama Müdürü Matt Wuebbling ise “LG’nin 2019 OLED TV’lerine G-Sync uyum desteği sunmaktan heyecan duyuyoruz. ve LG OLED TV’lerin HDMI Değişken Yenileme Hızı, GeForce RTX 20 Serisi GPU’larımızı destekliyor. GeForce’un desteklediği gerçek zamanlı ışın izleme özelliğine sahip en yeni PC oyunlarını oynarken, bu televizyonlardaki duyarlılık ve gerçekçi görseller, oyuncuları derinden etkileyecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

LG OLED TV modelleri artık oyun için hiç olmadığı kadar güçlü

Firmadan yapılan açıklamaya göre TV’ler, 120Hz’ye varan yenileme hızı ile ultra hızlı yanıt süresi sunuyor. Süreç hakkında “Galibiyet ile mağlubiyet arasındaki farkı yaratabilecek olan giriş gecikmesi – 120 Hz’de 1440p içerik için 6 milisaniye aralığında, 60 Hz’de 4K içerik için 13 milisaniye aralığında gerçekleşiyor“. diyen firma, kullanıcıları şu an oldukça mutlu ediyor.

İlginizi Çekebilir

Huawei Mate 30 ailesi için gelen resmi video