reklamı kapat

POPÜLER

Volocopter
Volocopter
Volocopter
Volocopter
Volocopter
Volocopter
Volocopter
Volocopter

18 pervaneli uçan taksi Volocopter, şehirlerde işte böyle görev yapacak [Video]

2018 itibariyle birçok firma uçan taksiler üzerinde aktif olarak çalışma yürütüyor. Bu konuya birçok rakibinden öne giriş yapan Volocopter ise, yayımlanan yeni video ile çalışma sürecini gözler önüne seriyor.

Volocopter, görüldüğü üzere diğer modellere hiç ama hiç benzemiyor ve bünyesinde tam 18 adet pervaneli elektrik motoru taşıyor. Bu motorlara bağlı 18 pervane ile havada dengeli şekilde kalabilen hava aracı, motor sayısı çok olduğu için en güvenli modeller arasında yer alıyor. Mevcut yapıda saatte 100 km hıza çıkabildiği söylenen araç, değiştirilebilir pil modülleriyle sürekli olarak görevde kalabiliyor. Bu ilginç araç için yayımlanan video ise firmanın gelecek görüşünü gözler önüne seriyor. Videoda yolcuların otonom olarak nasıl taşınacağını anlatan firma, aynı zamanda Volo-port’ları da gözler önüne seriyor. Binaların üzerine kurulacak bu özel merkezler, yolcu taşımayı güvenli ve çok kolay hale getirecek gibi görünüyor. Bunlara ek olarak tren istasyonları üzerine de kalkış / iniş noktaları kurmayı planlayan firma, kurulan Volo-port’lar ile günde tam 10 bin insan taşımayı hedefliyor. Bu gerçekten büyük görünürken, araçların telefonlar üzerinden uygun noktalara da çağırılabileceği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Volocopter geleceğin yolcu taşımacılığı için en önemli seçenek

Üretilirken karbon fiber malzemelerden yararlanılan uçan taksi, gerçek denemelerden de başarıyla geçmiş bir araç olarak dikkat çekiyor. Yakın geleceğe ufak bir bakış atmak için aşağıdaki videoyu mutlaka izlemenizi tavsiye ediyoruz.

Video