reklamı kapat

POPÜLER

Huawei HarmonyOS

Huawei HarmonyOS kullanan ilk telefon için tarih netleşiyor

Yeni nesil işletim sistemi HarmonyOS üzerine kurulan Huawei imzalı ilk akıllı telefon ciddi ciddi gerçek olarak geliyor gibi görünüyor.

İlk olarak akıllı televizyon modelleri içerisinde kendisine yer bulan Huawei HarmonyOS, hatırlarsınız geçtiğimiz yıl 2020 içerisinde akıllı telefonlara da girecek denilmişti. Huawei başkanı Dr. Wang Chenglu, 2020’de HarmonyOS işletim sistemine sahip bir akıllı telefonun geleceğini müjdelemişti. Ancak bu bilgi daha sonra Huawei sözcüsü tarafından yalanlanmıştı. O zaman firmanın kendi işletim sistemini tablet, telefon ve dizüstü bilgisayar modellerine getirme amacı da bulunmuyor denilmişti. Ancak firma HarmonyOS 2.0 ile bunu değiştirecek. Çünkü sağlam kaynaklara göre HarmonyOS kullanan ilk akıllı telefon yıl sonunda resmi olarak lanse ediliyor. Bu da firma için telefon tarafında yeni bir dönem anlamına geliyor. HMS ve AppGallery altyapısı için şimdi yapılan yatırımlar sayesinde bu ilk modelin uygulama konusunda bir sorun yaşaması da beklenmiyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei HarmonyOS işletim sistemli ilk modeli Çin dışında satılmayacaktır

Daha önce de söylediğimiz gibi ilk model bir amiral gemisi de olmayacaktır. Firmanın yeni dönemi  orta seviye bir cihaz ile başlatması bekleniyor. Huawei’nin ilk aşamada iOS ve Android tarafıyla rekabet gibi bir amacı da bulunmuyor. Bu açıdan çok rahat bir çıkışa imza atabilir denilen şirket, biliyorsunuz ABD’den bağımsız kendi işlemcilerini de geliştiriyor. Dev firma ABD’nin ambargosu üzerinden tam bağımsızlık yolunda emin adımlarla ilerliyor. Ancak ilk ABD’den bağımsız işlemcilerin 45 nm olacağı gelen bilgiler arasında.

İlginizi Çekebilir

Dikkat çeken lüks katlanabilir