reklamı kapat

POPÜLER

Xiaomi Mi 10 Ultra

Xiaomi Mi 10 Ultra’daki 50 watt kablosuz şarjın gizemi ortaya çıktı

Xiaomi Mi 10 Ultra modelinin en dikkat çekici taraflarından biri sunduğu hızlı şarj desteği. Kablolu 120 Watt kablosuz şarj edilebilen telefon kablosuz 50 watt şarj desteği sunuyor.

Telefonun bu kadar hızlı şarj teknolojilerine sahip olması kullanıcıların kafalarında soru işareti oluşmasına yol açtı. Çünkü bu kadar hızlı şarj teknolojisinin sunulması beraberinde ısınma sorununu da beraberinde getiriyor. Xiaomi bu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli yollara başvurduğu açıkladı. Xiaomi’nin ısı sorununu önüne geçmek için kablosuz şarj bobinlerinden bataryaya geçen voltajı kontrol eden yeni bir çift şarjlı pompa kurulumu tercih ettiğini söylüyor. Mi 10 Ultra modelindeki pompaların paralel olarak yerleştirildiğinden söz ediliyor. Böylece verimlilik kaybının yaşanmadığı söyleniyor. Xiaomi bunun haricinde yeni şarj pompalarından yüzde 98,5 verimlilik elde ederek ısıyı da en aza indirdiği ifade ediliyor. Bu sistemin grafen tabanlı bir soğutma sistemiyle ve pili iki hücreye bölmek gibi diğer stratejilerle desteklendiği söyleniyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Xiaomi Mi 10 Ultra kamera performansıyla da fark yaratıyor

4.500 mAh pile ve pili 40 dakikada dolduran 50W hızlı kablosuz şarj ve 10W ters kablosuz şarj desteği de sunan Mi 10 Ultra, önde 20 megapiksel megapiksel selfie kamerası taşıyor. Arkada ise spesifik olarak 48 megapiksel ana, 12 megapiksel telefoto, 48 megapiksel telefoto ve 20 megapiksel ultra geniş açı kameralarından oluşan dörtlü kurulum bizleri karşılıyor. 120 kat yakınlaştırma sayesinde uzaklardaki gözle görülmeyen nesneleri görmek mümkün oluyor. Modelde aynı zamanda lazer otomatik netleme de bulunuyor. Bu kamera kurulumu ile telefon DxOMark‘tan ortalama 130 puan alıyor ve 128 puanlık Huawei P40 Pro‘yu geçerek liderliğe oturuyor. Telefonda 8K 30 FPS ve 4K 60 FPS video yetenekleri de yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Pil ömrüyle öne çıkan akıllı saat modeli