reklamı kapat

POPÜLER

Honor 50

Honor 50 için Türkiye macerası çok yakında başlıyor

Honor 50 serisinin ana modeli biliyorsunuz artık Avrupa’da da satılıyor. Telefon çok ama çok yakında Türkiye’de de alınabilecek.

Advertisement

ABD ambargosu altında yer alan Huawei’den ayrılan Honor, yeni modellerini Google Mobile Services (GMS) ile satışa sunuyor. Bu sayede Honor 50 modeli Avrupa’ya Google Mobil Servisleriyle ile getirildi ve telefon için Avrupa’da 530 euro fiyat belirlendi.

Honor 50 için şirketin Türkiye merkezli ilk resmî açıklaması ise şöyle olmuştu: “Gerçekleştirdiğimiz global anlaşma sayesinde #HONOR50 serisi, müşterilerimize daha kapsamlı bir uygulama ortamı ve sıra dışı bir mobil deneyim sunacak Google Mobil Servisleriyle yakında Türkiye’de.”

Bugün Honor Türkiye’de bir açıklama daha geldi ve yakın zamanda Türkiye’de satışa çıkacak denilen Honor 50’nin tasarım süreci anlatıldı. Honor’un Baş Tasarımcısı Yuan Ze, konuda “Tüketicilerin kişiliklerini daha açık yansıtmak için akıllı telefon tercihleriyle yeni deneyimlere yöneldiklerini görüyoruz. Bu gelişmenin ışığında biz de Honor 50’yi tasarlarken geleneksel renklerden çok, tüketicilerimizin kendi eşsiz tarzlarını en iyi şekilde yansıtabileceklerine inandığımız farklı renklere yöneldik.

Honor 50 akıllı telefonları için ilk günden itibaren dikkat çeken ve stil sahibi bir tasarım ortaya koymaya kararlıydık. Amacımız, bugünün dünyasında tasarım trendlerini ve her gün değişen modayı yakalamak adına geleneksel renklerden uzaklaşmaktı. Honor’un zengin işçilik deneyimi sayesinde ortaya çıkan Honor 50, renkleri ve tasarımıyla rakiplerinden ayrışıyor” dedi.

“Tasarım ve mühendislik ekibimiz için bu görünümü elde etmek kolay olmadı” diye devam eden Yuan Ze, açıklamalarına “Mücevher dünyasından ilham alarak tasarladığımız Honor 50’nin mercek kısmına sadece 108 MP’lik dev bir kamera modülü yerleştirmekle kalmayıp, nihai tasarımımıza ulaşana kadar metal, gerçek cam, polimer malzemeler ve filmlerin mükemmel kombinasyonunu kullanarak birinci sınıf bir görünüm ve his yaratmak istedik.

Bu yolculuk yaklaşık 12 ay sürse de tüketicilere birinci sınıf işçiliği bir dizi sofistike renk ve tasarımla birleştiren bir cihaz sunduğumuz için gururluyuz” diye devam etti.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Honor 50 için temel teknik detaylar şunlar

Hatırlamak adına Honor 50 modeli gücünü Snapdragon 778G işlemciden alıyor, 6,57-inç FHD+ kavisli 90 Hz OLED ekrana sahip ve 66W hızlı şarj destekli 4.300 mAh pil taşıyor.

Modelin önünde tek bir 32 megapiksel selfie kamerası yer alıyor. Arkada ise 108 megapiksel ana + 8 megapiksel ultra geniş açı + 2 megapiksel makro + 2 megapiksel derinlik kameraları kullanılıyor.

Peki telefonu Türkiye’de kaça satılacak? Şimdilik resmi bir fiyat verilmedi ancak 530 euro Avrupa fiyatı üzerinden modelin Türkiye fiyatı 7 bin TL‘yi geçecektir.

Panasonic’ten geleceğin otomobil HUD sistemi