reklamı kapat

POPÜLER

The Walking Dead

The Walking Dead hayranlarını şaşırtan beklenmedik gelişme

The Walking Dead çizgi roman serisi ve daha sonrasında AMC uyarlaması ile zombiler gündemden hiç düşmüyor. Ancak hayranların hiç beklemediği bir gelişme oldu.

Robert Kirkman‘ın yarattığı The Walking Dead, zombi temasını yeniden canlandırmış hatta gündemden düşmeyecek hale getirmişti. Çizgi roman serisi kısa sürede pek çok hayran toplarken Telltale oyunu, AMC dizi uyarlaması ile seri farklı alanlarda da kendine yer buldu. AMC’nin dizisi her ne kadar son dönemlerde reytinglerde sıkıntı yaşasa da televizyonun en popüler yapımları arasında yer alıyor. Üstelik yeni spin-off’larla evreni geliştirmeye devam ediyor. Ancak dizinin kendine temel aldığı, 16 yıllık çizgi roman serisi 193. sayıyla beraber sona erdi. Hem de hiçbir sinyal vermeden, büyük bir sürprizle.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Çizgi romanın sonlanmasıyla The Walking Dead dizisi de bitecek mi?

Dizi 10. sezonu için ayları sayarken, hayranlar birden çizgi romanın son sayısıyla karşılaştı. Rick Grimes’ın hikayesini sonlandıran çizgi roman finali için Kirkman The Walking Dead her zaman sürprizler üzerine kurulu oldu. Sayfayı çevirdiğinizde neler olacağını bilmediğiniz, kimin öleceğini, nasıl öleceklerini tahmin edemediğiniz bir seri. Bu sürpriz unsuru serinin bu denli başarılı olmasındaki temel taş. Bu yüzden serinin finalini aniden ve sürpriz bir şekilde yapmamak, serinin doğasına aykırı olurdu.” diyor.

Peki bu gelişme dizinin de sonlanacağı anlamına mı geliyor? AMC’nin şimdilik böyle bir planı yok. AMC yaptığı resmi açıklamada şu sözlere yer verdi: “Bu efsanevi çizgi roman serisi şimdiden farklı formlarda karşımıza çıkan bir dünya yarattı. Milyonlarca hayranın kalbinde ve zihninde olan bu seri pek çok yıl daha devam edecek.” AMC’nin favori serisi olan dizinin halihazırda spin-off bir başka versiyonu daha mevcut. Gelecekte ise bir dizi daha planlanıyor. Kanalın ana yapımı da bırakmaya pek niyeti yok gibi görünüyor. Yani dizi izleyicileri uzun bir süre daha bu maceraya dahil olacak. Ancak gerçek finali çizgi romandan okuyabilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Fear of The Walking Dead’in 5. sezon tanıtımı