reklamı kapat

POPÜLER

spider-man Green Goblin

Marvel cephesinden efsane Spider-Man kötüsü Green Goblin açıklaması

Spider-Man Far From Home filminin vizyona girmesiyle birlikte Örümcek Adam’ın Marvel Sinematik Evreni’ndeki geleceği konuşuluyor. Gündeme gelen karakterlerden biri de Green Goblin.

Marvel çizgi romanlarını veya eski Örümcek Adam filmlerini seyredenlerin yeniden beyaz perdede görmek istediği bir karakter var. O da Green Goblin. Marvel hayranları onu yakında Spider-Man’in karşısında görüp görmeyeceğimizi merak ediyor. Çok konuşulan bu soruya Marvel’ın başındaki Kevin Feige ve Örümcek Adam serisinin yönetmeni Jon Watts cevap verdi. Üstelik ikisinin cevapları inanılmaz derecede örtüşüyor. Yönetmen Jon Watts eski bir kötüyü döndürmeye mesafeli olduğunu şöyle ifade ediyor:  “Çok iyi bir sebebiniz olmadığı sürece insanlara daha önce görmedikleri bir şeyleri sunarak işe başlamak gerekiyor. Örümcek Adam’ın kötüleri çok geniş bir yelpazeden oluşuyor. Hala pek kullanılmamış iyi kötüler bulmak mümkün. Mesela Cyclone, Molten Man ve Hydro Man gibi karakterler kullanılabilir. Özetle asıl amacımız yeni bir şeyler bulmak ve farklı şeyler sunmaya çalışmak. Bu yüzden bir sonraki kötümüz kim olacak henüz bilmiyorum.”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Green Goblin dönebilir mi?

Onun ardından Marvel stüdyolarının başındaki Kevin Feige de “eğer eski bir kötüyü döndüreceksek hikaye buna değmeli” diyor. Bu düşüncesini de şu sözlerle ifade ediyor:  “Green Goblin’in dönüşü hikayeye bağlı. Onu geri döndürmek için doğru zaman mı? Farklı bir açıdan mı ele alıyoruz? Öteki türlü yine aynı hikayeyi seyrettiriyormuşuz gibi hissettirecektir. Çünkü biliyorsunuz Spider-Man’in çok fazla kötüsü var ve hepsi çok başarılı. Bunca karakterin içinde Mysterio ve Vulture hem çok iyi olup hem de en az kullanılanlar arasındaydı. O yüzden eski kötülerden birini döndürmemiz tamamen hikayeye bağlı. Bu hikayede onun farklı ele alınıp alınmayacağına bağlı.”

Tüm bu açıklamalara bakılırsa Green Goblin‘in yakında beyaz perdeye dönmesi pek mümkün görünmüyor. Umuyoruz ki onun yeniden ele alınmasını sağlayacak güzel bir hikaye çıkar.

İlginizi çekebilir

Filmin fragmanı