reklamı kapat

POPÜLER

the walking dead

The Walking Dead hayranlarının cevabını alamayacağı tek soru

The Walking Dead dizisi devam etse de çizgi romanlar noktalandı. Ancak zombilerin nereden geldiği açıklanmadı. Açıklanacak gibi de durmuyor.

The Walking Dead dizisi 10. sezonunu devam ettirirken bildiğiniz gibi Robert Kirkman’ın yarattığı bu dünya 193. sayısıyla hikayeye noktayı koydu. Şaşırtıcı bir final ve beklenmedik bir olayla biten çizgi romanın sonuna dair spoiler vermeyeceğiz. Ancak şundan da bahsetmek gerek. Bildiğiniz gibi bu evrenin en büyük gizemlerinden biri zombilerin nasıl ortaya çıktığıydı. Çizgi roman hiçbir noktada zombileri oluşturan virüse dair bir açıklama yapmadı. Yani Resident Evil’ın Umbrella şirketi gibi bir durum söz konusu değildi. Ne T-Virus vardı ne de başka bir şey. 193. sayıda da bu açıklanmadı. Zombi virüsü bir gizem olarak kalmıştı ki Kirkman bu gizemi Twitter üzerinden esprili bir karşılıkla savuşturdu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

The Walking Dead hayranları cevapsız kaldı

Bir kullanıcının “Çizgi romanlarda açıklamadınız, zombilere ne sebep oldu?” sorusuna Kirkman esprili bir dille “Uzay sporları” diyor. Kirkman orijinal hikaye akışında olmayan alternatif The Walking Dead hikayesi olan, uzaylı bir medeniyetin ölüleri uyandırdığı hikayeye gönderme yapıyor. Uzaylıların etrafa yaydığı sporlarla ölülerin uyandığına dair şakasıyla soruyu savuşturuyor.

Kirkman’ın ise bu sorunun cevabını açıklayacağını pek sanmıyoruz. 2018’de yaptığı bir açıklamada “Belki yıllar sonra bir röportajda cevabı ortaya atarım. J.K. Rowling’in yapacağı tarzda bir şey olur.” demişti. Zombilerin nasıl oluştuğunun ise hikaye için en önemsiz detay olduğunu kaydetmişti. Kirkman açıklamasında “Washington’dan gelen bir bilim insanı yaratsam ve o karakter zombilerin nereden geldiğini açıklasa diğer karakterler ‘Oh, peki…’ diyerek hayatlarına devam eder. Bu onlar için hiçbir şeyi değiştirmez.” demişti. Kirkman aynı zamanda televizyon dizisinin de virüse karşı bir çare bulmasının pek olası olmadığını kaydetmişti.

İlginizi çekebilir

Fantastik dizi boşluğunu dolduracak yeni Netflix dizisi