reklamı kapat

POPÜLER

Huawei

Huawei’ye ABD’den yeni bir kötü haber geldi

Teknoloji dünyasının 2019’da en çok tartışılan isimlerinden Huawei, 2020’ye de maalesef güzel haberler ile başlamadı. Firmaya bir limit daha geliyor.

Huawei, 2019’da ABD’li yetkililer tarafından ulusal güvenliğe risk oluşturuyor açıklamalarıyla gündeme geldi. Burada firma sürekli olarak ürettiği ağ ekipmanları ile Çin’e bilgi sızdırmak ile suçlanıyor. Biliyorsunuz bunların hiçbiri açık ve net kanıtlar ile ispatlanmış ya da kamuoyunun karşısına çıkarılmış değil. Sürekli olarak firmaya yönelik suçlayıcı “iddialar” yöneltiliyor ancak bunlara rağmen Huawei 170 farklı ülkeye iş yapmayı sürdürüyor. Ancak ABD şirket ile olan bağını kesmeye ya da olabildiğince azaltmaya çalışıyor. Söylendiği kadarıyla Trump yönetimi Huawei’ye satış yapan şirketlere olan uygulanan limitleri artırmaya hazırlanıyor. Bu durum Huawei için kötü ancak ABD şirketler için daha da kötü görünüyor. Çünkü satış yapamayan firmalar Huawei’yi neredeyse kaybetmeleri nedeniyle milyar dolar paralar kaybediyor. ABD yönetimi Huawei’yi cezalandırmaya çalışırken birçok yerel teknoloji şirketini riske atıyor. Bu satış limitlerinden artışın nedeni ise yine ulusal güvenlik olarak gösteriliyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Yakında Huawei P40 ailesi geliyor

Ailede en çok P40 Pro modeli dikkat çekiyor. Google uygulamaları olmadan yolda olan P40 Pro, kesin olarak 90 Hz yenileme hızına sahip 6,67 inç QHD+ HDR AMOLED bir ekran üstüne kuruluyor ve gücünü en üstte 12 GB RAM ile Kirin 990 / 990 5G işlemciden alıyor. 40W hızlı şarj destekli 4.500 mAh pil ile yolda olan modelin, ailenin diğer bireyleriyle beraber 26 Mart tarihinde lanse edileceği yönünde bilgiler geliyor. P30 Pro’nun iki farklı versiyonu olduğunu da belirtelim. Normal P40’ın arkasında üçlü, P40 Pro’nun arkasında dörtlü, P40 Pro PE’nin arkasında ise beşli kamera sistemi yer alıyor.

İlginizi Çekebilir

Tesla’nın yeni aşırı fütüristik aracı