reklamı kapat

POPÜLER

Huawei P40 P40 Pro

Huawei P40 ve P40 Pro için ortaya atılan ilginç detay

2020’de gelecek Huawei P40 ve P40 Pro modelleri, firmanın işletim sistemi konusunda bir ilke imza atacak ilk amiral gemileri olabilir.

Çünkü Huawei‘ye yönelik sağlam bir kaynak haklıysa Huawei P40 ve P40 Pro modelleri aynı anda hem Android hem de HarmonyOS yüklü olarak satışa sunulacak. Bu kaynak gerçekten haklı olabilir çünkü kısa süre önce de hatırlarsınız bunun söylentisi gelmişti. Şimdilik televizyonlarda kendisine yer bulan işletim sistemi, Huawei tarafından iOS ve Android karşısına konumlandırılıyor ancak uygulama ekosistemi oturana / gelişene kadar Android’in “yancısı” olarak kalacak gibi duruyor. Firmanın kurucusu HarmonyOS için en az 2 hatta 3 yılın olduğunu söylüyor. Bu açıdan yeni cihazlarda Android ile HarmonyOS’un yan yana olması gayet mantıklı ve olası duruyor. Aynı anda çalışabilecek de denilen iki işletim sistemi, kişilere her iki platformun da esnekliğini sunacak gibi duruyor.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Huawei P40 ailesi hakkında hiçbir başka bilgi yok

Ancak özellikle P40 Pro’nun kamera konusunda artık sınırları aşması bekleniyor. Mate 30 Pro’da zoom konusunda adım atmayan firma, buradaki atılımı P40 Pro’ya saklıyor deniyor. P30 Pro ile 50x zoom seviyesine çıkan Huawei, P40 Pro ile bunu ikiye katlayabilir yorumları yapılıyor. Firmanın bu modelde de periskop sistemi kullanması bekleniyor. Bu sistem yatay kurulum sayesinde ince telefonlarda yüksek zoom / yakınlaştırmayı mümkün kılıyor.

İlginizi Çekebilir

Xiaomi’nin çok dikkat çeken yeni modeli Mi Mix Alpha