reklamı kapat

POPÜLER

Mitsubishi

İki yeni proje geliyor; Mitsubishi cephesinin Tokyo çıkarmasından önemli detaylar

Fuara iki tane yeni gelecek vizyonuyla katılacak olan Mistubishi, geçtiğimiz süreçteki projelerini de meraklılarıyla buluşturacağını duyurdu.

Tokyo Otomobil Fuarı’na katılım sürecinde detayları paylaşmaya başlayan ilk isimlerden olan Mitsubishi, örtülerini kaldırmak konusunda ise nispeten daha sakin ilerliyor. 24 Ekim – 4 Kasım arasında ziyarete açılacak organizasyon için bugün detaylı bir duyuru yapan marka, bununla birlikte iki yeni konsept aracının dünya prömiyerini gerçekleştireceğini açıkladı. Mitsubishi’nin dünyaya tanıtacağı yeni araçları MMC elektrikli mini SUV modeli MI-TECH CONCEPT ve Super Height K-Wagon Concept olacak. Fuarda ayrıca, ilk kez Mart 2019’da Cenevre Uluslararası Otomobil Fuarı’nda tanıtılan ve şimdi Japonya prömiyeri yapılacak olan orta boy elektrikli SUV konsepti Engelberg Tourer, Outlander PHEV plug-in hibrit, Eclipse Cross ve Delica D:5 minivan modelleri de meraklılarını bekliyor olacak.

Mitsubishi MI-TECH CONCEPT hakkında ilk detaylar

Dünya prömiyeri Tokyo Fuarı’nda yapılacak olan MI TECH CONCEPT, MMC’nin “Drive your Ambition” marka mesajının değerlerini temsil ediyor ve “her arazide, her hava koşulunda benzersiz sürüş keyfi sunan elektrikli bir SUV konsepti” olarak tanımlanıyor. Boyutları küçültülmüş ve ağırlığı azaltılmış yeni bir plug-in hibrit EV (PHEV) güç aktarma sistemi, 4 motorlu elektrikli 4WD sistemi, gelişmiş sürücü destek ve aktif güvenlik sistemleri bu küçük elektrikli SUV konseptinde bir arada karşımıza çıkacak.

Super Height K-Wagon Concept hakkında ilk detaylar

Tokyo Fuarı’nda dünya prömiyeri yapılacak ikinci araç olan yeni nesil Super Height K-Wagon Concept, daha fazla destinasyona gitmek ve ufuklarını genişletmek isteyen sürücülerin arzularına yanıt veriyor. Super Height K-Wagon Concept, geniş iç mekanı türünün standardı olarak sunarken bu kategoriden beklenen performansı ve işlevselliği de sağlıyor. Ayrıca, sürücü destek teknolojileri ve diğer güvenlik sistemlerinin de ön planda olduğunu söyleyebiliriz. Model, otoyolda aynı şeritte sürüş için MI-PILOT, ön çarpışmayı hafifleten frenleme, hatalı hızlanmayı azaltma gibi teknolojileri ve diğer gelişmiş aktif güvenlik sistemleriyle Japon hükümeti tarafından SAPO CAR (Güvenlik Destek Aracı) S Wide olarak sınıflandırılmış durumda.

Super Height K-Wagon Concept hakkında ilk detaylar

Tokyo Fuarı’nda Japonya prömiyeri yapılması planlanan bu yeni nesil orta boy SUV konsepti, gücünü MMC’nin Çift Motorlu 4WD plug-in hibrit EV sisteminden alıyor. ENGELBERG TOURER, sürücüye her hava koşulunda veya her zeminde sürüş keyfi sunan üst düzey dinamik performans sergiliyor. Model ayrıca üç sıralı koltuk düzenli çok yolcu taşıma kapasitesiyle de ön planda.


İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

DENDO DRIVE HOUSE hakkında ilk detaylar

DDH projesiyse tüm bu elektrik ekosisteminin destekleyici bir servisi olarak ürün gamında karşımıza çıkıyor. Araçtan araca şarj adaptörü, güneş panelleri ve evden şarj edilebilen batarya içeren bir yapının satış, kurulum ve satış sonrası servisi bir arada sunan bir dinamik olarak tüm parçalar bir araya getirilmiş durumda. Bu hizmet paketinin deneme satışlarını Japonya’nın bazı bölgelerinde başlatan Mitsubishi, ilgiyi burada da toplama amacında. Sistemin enerji akışı, aracı şarj etmek için güneş panellerinin kullanılması ve EV bataryasından eve elektrik enerjisinin iletilmesiyle başlayarak bir ekranda gösterilecek. DDH hizmeti, müşterilere elektrik maliyetlerinde tasarruf ve acil durumlarda güç kaynağı sağlama gibi avantajlar sunuyor.

İlginizi çekebilir

Geleceğin güvenlik teknolojilerini Mercedes GLE ile birleştiren konsept